Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pianista jazzowy Kuba Staniewicz wydał płytę poświęconą muzyce filmowej Wojciecha Kilara. Tych utworów posłuchamy 12 kwietnia o godz. 19.00.


Od kilkunastu lat Kuba Stankiewicz należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych, czego potwierdzeniem jest m.in. nominacja do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2013 w kategorii Album Roku- Muzyka Jazzowa. Nominacja dotyczy autorskiego albumu "Spaces", który był również jednym z trzech pretendentów do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2012.

W 2013 r. Kuba Stankiewicz wydał płytę "Kilar", poświęconą twórczości jednego z największych polskich kompozytorów, światowej sławy autora muzyki filmowej - Wojciecha Kilara. Miłośnikom muzyki improwizowanej Kuba Stankiewicz jest doskonale znany jako lider jazzowych kwartetów (wysoko cenione albumy "Northern Song" i niedawno wydany, nominowany do nagrody Fryderyka album "Spaces"). Tym razem pianista zaprezentował się w roli solisty.

Płyta zawiera dwanaście kompozycji, utrzymanych przeważnie w spokojnym, balladowym klimacie. Choć są i chwile, gdy melancholijne, filmowe tematy przeradzają się w energiczne improwizacje, osadzone we wspaniałej tradycji jazzowej pianistyki. Wielka kultura, liryczny temperament i dbałość wrocławskiego wirtuoza o sens każdej zagranej nuty znakomicie korespondują z twórczością Wojciecha Kilara. W tych filmowych melodiach, znanych, jak i tych mniej popularnych, zawierają się wszystkie cechy jego stylu: jest romantyczny oddech i piękna melodia, melancholia i beztroska, prostota i subtelność formy.

Płytę rozpoczyna temat "Love Remains" z filmu w reż. Jane Campion "Portret damy". Zarówno ten utwór, jak i wiele innych, zabrzmią w podczas sobotniego wieczoru w RCK. Zapraszamy.

RCK PRO JAZZ
12 kwietnia 2014 godz.19.00
Kuba Stankiewicz i muzyka Wojciecha Kilara
sala widowiskowa RCK
Bilety: ulgowe 25 zł, normalne - przedsprzedaż 30 zł (do 9.04.), 40 zł (od 10.04.)

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama