Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, kopernik,polszczyznaW dniach 9-10 kwietnia w LO im. Mikołaja Kopernika odbędzie się konkurs oraz sesja popularnonaukowa w ramach obchodów Dni Kultury Języka Polskiego.


Przez dwa dni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika obchodzone będą Dni Kultury Języka Polskiego. W środę 9 kwietnia odbędzie się konkurs dla gimnazjalistów powiatu kołobrzeskiego pt. „Meandry Polszczyzny”. Pod tym samym hasłem następnego dnia o godzinie 10 rozpocznie się sesja popularnonaukowa poświęcona poprawnej polszczyźnie. Poruszane będą tematy:

1. Dokąd zmierzasz, polszczyzny? Wybrane przyczyny obecnego stanu polszczyzny.
2. Współczesna komunikacja medialna w zarysie.
3. Język Internetu – najważniejsze właściwości pisowni i leksyki.
4. Internetowe gatunki tekstu – próba klasyfikacji.
5. Kłopotliwe rzeczowniki – wybrane wzory odmiany.
6. O nieuzasadnionym strachu przed odmianą nazwisk.
7. Język kobiet jako obraz ich społecznej pozycji.

Goście specjalni sesji:
Agnieszka Ławrynowicz – kierownik działu postępowań podatkowych Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu, która wygłosi referat pt. „Cechy stylu urzędowego”
dr Agnieszka Szczaus – profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, która wygłosi referat pt. „Amerykanizacja współczesnego języka polskiego”

Patronat medialny nad sesją objął portal Miastokolobrzeg.pl. Spotkanie nadamy na żywo w czwartek 10 kwietnia (od godz. 10.00).

Sponsorzy

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama