Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Starosta Tomasz Tamborski rozpoczął przyjmowanie wniosków do "Kołobrzeskich Pegazów Kultury". Swój wniosek może złożyć każdy do 5 maja.


Kołobrzeskie Pegazy Kultury po raz czwarty przyznane będą w dwóch kategoriach: Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w roku ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością i wytrwałą pracą. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże "K", ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.

- Chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. Każdy może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 20 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną osobę - mówi starosta Tomasz Tamborski.

Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację, ale również pomoc osobom działającym w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także - aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 17 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone podczas czwartego Majowego Spotkania z Kulturą w Regionalnym Centrum Kultury. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.

Przypomnijmy, że w roku 2011 statuetkę Kołobrzeskiego Pegaza w kategorii Animator Kultury otrzymał Jerzy Ściesiński, zaś w kategorii Twórca Kultury - Strażacka Orkiestra Dęta "Morka". W roku 2012 laureatką w kategorii Animator Kultury została Elżbieta Kamińska, a w kategorii Twórca Kultury - Magdalena Gauer. Natomiast w roku 2013 statuetka w kategorii Animator Kultury powędrowała w ręce Elżbiety Polak, a w kategorii Twórca Kultury do zespołu "Cisza Jak Ta".

Wnioski należy składać w Starostwie Powiatowym do dnia 5 maja (pobierz wniosek). Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 94 35 476 18 wew. 133.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama