Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, historia,twierdza3 maja od 10 do 15 zapraszamy na Skwer Pionierów, na wystawę posterową "Twierdza Kołobrzeg", pokaz widoków miasta i historyczna broń.


Towarzystwo Opieki nad Zabytkami realizuje projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Kołobrzeg pt. "Bliżej Historii", w ramach którego wychodzi z historią Kołobrzegu do mieszkańców. W sobotę 3 maja, na Skwerze Pionierów pomiędzy fontanną a pomnikiem marszałka Piłsudskiego do obejrzenia będzie wystawa posterowa o Twierdzy Kołobrzeg, wzbogacona o nową planszę z opisem wydarzeń 3 maja 1807 roku pod Kolbergiem. Będzie można przeładować i strzelić z historycznej broni. Dzięki obecności kolegów z Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego, będzie można zapoznać się również z działaniem broni czarnoprochowej. Na rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem, bractwo odda salwę z wiwatówki.

Na miejscu, będzie można także zapoznać się i zrobić sobie zdjęcie z wieloma przedmiotami historycznymi, a także obejrzeć widoki Kołobrzegu w różnych epokach. Wszystko bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy.

 

informacje kołobrzeg, historia,twierdza

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama