Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach w gminie Rymań wybudowano 7 placów zabaw. To jedna z najważniejszych inwestycji w Rymaniu wykonana w 2012 r.


Zadanie zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Place zabaw powstały w 7 miejscowościach gminy: w Drozdowie, Gorawinie, Jarkowie, Kinowie, Rymaniu, Rzesznikowie i Starninie. Projekt otrzymał wsparcie w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi”. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 384 tysiące złote. Umowę pozwalającą na rozpoczęcie prac podpisano w grudniu 2011 roku. Inwestycja trwała blisko 11 miesięcy. To pierwsze tak zorganizowane obiekty użyteczności publicznej skierowane do najmłodszych, integrujące społeczności lokalne w gminie.

- Poprzez wybudowanie i wyposażenie placów zabaw stworzono miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Realizacja projektu wzbogaciła ofertę w zakresie rekreacji i wypoczynku skierowaną do dzieci, umożliwiając im różne rodzaje zabaw i „trening” współpracy w grupie – mówi wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Nowe inwestycje pozwoliły znacząco zaktywizować społeczności lokalne oraz poprawić jakość życia mieszkańców.

- Czasem nie doceniamy zmian, jakie zachodzą na wsi pod wpływem stosunkowo niewielkich środków z PROW. Mimowolnie porównujemy kwoty i rodzaj inwestycji z tymi zrealizowanymi w ramach np. Regionalnego Programu Operacyjnego, a w takich porównaniach zwykłe place zabaw zawsze wypadną blado. Myślę jednak, że umożliwienie budowy kompletnych i w pełni wyposażonych placów zabaw to z pewnością inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom jej mieszkańców. To radość dla dzieci, ale i ich rodziców, którzy zyskują pewność, że ich pociechy przebywają w bezpiecznych miejscach. Rezultatem wykonania prac jest poprawa warunków do odpoczynku i rekreacji - twierdzi członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama