Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, festiwal,filmowy„Sensacyjne Lato Filmów”, odbędzie się w dniach 7-10 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na Plaży Centralnej. Atrakcji nie zabraknie.


Polska stolica filmów sensacyjnych
Główną część programu Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego stanowić będą najlepsze europejskie filmy sensacyjne z Polski, z Europy i ze świata. Wśród zagranicznych produkcji widzowie będą mogli zobaczyć m.in. „Anioła śmierci”, reż. Lucia Puenzo, uznany za najodważniejszą kreację Cannes 2013 film pt. „Borgman”, 2013,  reż. Alexa van Warmerdama, „Duże złe wilki”, 2013, reż. Aharona Keshalesa i Navota Papushado, „Obywatela roku”, 2014,  reż. Hansa Pettera Molanda oraz „Gang Rosenthala”, 2013, reż. Naego Caranfila. Na Festiwalu nie zabraknie także polskich realizacji. Podczas III edycji odbędą się projekcje m.in. obrazu Agnieszki Holland „Gorejący krzew” oraz filmów pt., „Jack Strong” reż. Władysław Pasikowski, „Kamienie na szaniec” reż. Robert Gliński, „Zabić bobra” reż. Jan Jakub Kolski i „Ostatnie piętro” reż. Tadeusz Król . Dzięki kontynuacji współpracy z telewizyjnym kanałem tematycznym AXN, zaprezentowany zostanie w całości pierwszy sezon serialu „Crossing Lines” w  reżyserii Daniela Percivala  i Erica Valette’a. Podczas III Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się także coroczny Nocny Maraton Filmowy na kołobrzeskiej Plaży Centralnej. Wyjątkowym wydarzeniem III edycji będzie prezentacja - nagrodzonych Oskarami - krótkich filmów fabularnych, wyprodukowanych przez firmę M&M Productions z Danii. Natomiast jako nowość w programie, organizatorzy zaproponują widzom Kino Konesera - projekt realizowany w całej Polsce w multipleksach Helios, który podczas Festiwalu zagości w Kołobrzegu z projekcją specjalną.

Polowanie na młode talenty
Podczas III Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego obędzie się konkurs filmowy dla młodych twórców pod nazwą "First shot". Organizatorzy festiwalu wyselekcjonują dziesięć krótkich filmów fabularnych, które zaprezentowane zostaną w Kołobrzegu. Oceniając produkcje, jury konkursu weźmie pod uwagę sprawność warsztatową reżysera filmu i twórcze wykorzystanie reguł gatunkowych dla realizacji emocjonującej opowieści filmowej.


Gwiazdorska obsada
Kołobrzeski Festiwal Filmowy to doskonała okazja do poznania swoich ulubionych twórców i aktorów filmowych. Na tegoroczną edycję zaproszeni zostali m.in.: Agnieszka Holland, Anna Dereszowska, Jan  Nowicki, Jan Jakub Kolski, Robert Gliński, Krzysztof Pieczyński, Greg Zgliński, Tadeusz Król, Janusz Chabior, Alessandro Leone oraz laureaci Oskara - producenci z Danii - Tivi i Kim Magnusson. Goście uczestniczyć będą w panelach dyskusyjnych i spotkaniach z widzami. Tegorocznym laureatem Ikony Polskiego Filmu został Jan Nowicki, który podczas uroczystej gali  Festiwalu odbierze nagrodę. Widzowie będą mogli zobaczyć przy tej okazji filmy z jego udziałem, m.in. „Fundację” w reż. F. Bajona i odrestaurowaną wersję „Wielkiego Szu” w reż. S. Chęcińskiego. Podczas Gali Otwarcia Festiwalu wręczona zostanie  już po raz trzeci Nagroda Filmowa „Latarnik”, przyznawana reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie, a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy. Aktorów i twórców ugości luksusowy Marine Hotel***** w Kołobrzegu - wiodący partner Festiwalu. W klimatycznych wnętrzach obiektu odbędą się także spotkania z widzami.

Współautorem programu Festiwalu jest krytyk filmowy, Tomasz Raczek. Połączenie wspaniałych walorów miasta Kołobrzeg z emocjonującym i dobrym sensacyjnym kinem zwiastuje niezapomniane wrażenia nad polskim  Bałtykiem.

Kołobrzeski Festiwal Filmowy - ważne informacje:
- Termin: 7-10 sierpnia 2014
- Obiekty festiwalowe: Scena Letnia i Sala  Widowiskowa w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu; Plaża Centralna w Kołobrzegu, Marine Hotel*****
- Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest bezpłatny
- Program: Szczegółowy program Festiwalu dostępny będzie na stronie www.sensacyjnelato.pl
- Gospodarz Festiwalu: miasto Kołobrzeg
- Partnerzy Festiwalu: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Marine Hotel***** , Helios/ Kino Konesera, AXN
- Producent Festiwalu: V-Film Sp. z o.o.

Fot. M. Iwanicka

 

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama