Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, opera,operetkaPodczas pierwszych lipcowych koncertów na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu królować będzie opera i operetka. Wstęp wolny.


Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – soliści i orkiestra pod dyrekcją Piotra Wujtewicza  oraz soliści warszawskich teatrów  „Rampa” i „Roma”,  w programach „Wielka sława to żart” i „Muzyka klasyczna dla wszystkich” wykonają najpiękniejsze, najpopularniejsze, często nucone przez publiczność arie i duety z oper, operetek i musicali. Będzie więc okazja do spotkania z „Baronem Cygańskim” J. Straussa, „Księżniczką czardasza” i „Hrabiną Maricą”  E. Kalmana, „Wesołą wdówką” F. Lehara, „Skrzypkiem na dachu” T. Bocka, „Halką” S. Moniuszki. Podczas koncertów festiwalowych artyści scen łódzkich i warszawskich wykonają również fragmenty oper „Gianni Schicci” G. Pucciniego,„Rigoletto” G. Verdiego, „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Straszny dwór” S. Moniuszki i innych, nie mniej znanych i lubianych. W programie znajdą się również piosenki z musicalu „My fair lady”,  pieśni Jana Kiepury oraz A. Bocellego, standardy Elvisa Prestley'a, piosenki włoskie („O sole mio”, „Funiculi funicula”, „Wróć do Sorrento”) i kilka niespodzianek. Koncerty wyreżyserował Michał Kruk, poprowadzi znany już w Kołobrzegu artysta, ulubieniec publiczności, dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej - Jerzy Wolniak. Wstęp wolny.

 

informacje kołobrzeg, opera,operetka

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama