Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

8 grudnia 2023    |    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
8 grudnia 2023    
    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

NZOZ TOMMA zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.


Program adresowany jest do kobiet, które nie wykonały badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat oraz do kobiet, które otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu występujących czynników ryzyka. Badanie nie wymaga skierowania od lekarza.

Pracownia w Kołobrzegu w ramach  NFZ oferuję diagnostykę podstawową oraz etap pogłębiony. W tym etapie, Pacjentka w zależności od wskazań oraz budowy utkania piersi, kierowana jest na badanie ultrasonograficzne lub mammografię celowaną, następnie w przypadku występowania dalszych wątpliwości, wykonywana jest pod kontrolą USG biopsja cienkoigłowa lub gruboigłowa piersi, a pobrany materiał wysyłany jest do oceny mikroskopowej, która stwierdza występowanie określonego rodzaju zmiany. W przypadku konieczności podjęcia dalszego leczenia, Pacjentka kierowana jest do odpowiedniej poradni specjalistycznej.

Rak piersi stanowi około 20 procent zachorowań na nowotwór złośliwy u Polek. To najczęściej występujący nowotwór u kobiet, zbierający ogromne żniwa w Polsce i na świecie. Każdego roku 10 tysięcy Polek zapada na raka piersi, z czego umiera połowa. Lekarze apelują, że rak wcześnie wykryty jest uleczalny. Niestety, tylko 20 procent przypadków rozpoznaje się we wczesnym stadium choroby, kiedy szanse na wyleczenie są bardzo duże. Pozostałe kobiety trafiają do lekarza zbyt późno.

Zapisy pod numerem telefonu 94 713 62 43  od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00, w soboty 9.00-15.00.ul. Łopuskiego 52, Kołobrzeg
tel. 94 713 62 43
www.nzoz-tomma.com.plFot. Dariusz Swosiński

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama