Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

8 grudnia 2023    |    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
8 grudnia 2023    
    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

forum, targiOd 16 do 18 września w Kołobrzegu odbywać się będą Targi Ekologiczne oraz I Międzynarodowe Forum Ekologiczne. Przyjedzie ponad 600 ekspertów.


Ostatnich 10 lat było okresem wielkiej próby nie tylko dla Polski jako nowego członka Unii Europejskiej, ale także dla całej Wspólnoty. Lata te niewątpliwie obfitowały w wiele sukcesów, jednak przed Zjednoczoną Europą stoi jeszcze dużo wyzwań. Wymienić tu należy m.in. pilną potrzebę wypracowania porozumienia w kwestii wspólnej polityki energetycznej i klimatycznej. Również świadomość ogromu pracy, jaką musimy jeszcze wykonać, by sprostać założeniom Strategii Europa 2020 zdaje się być ciągle niewystarczająca.

Wierzymy, że I Międzynarodowe Forum Ekologiczne, w którym weźmie udział kilkaset osób z Basenu Morza Bałtyckiego, będzie doskonałym miejscem do podjęcia dialogu i wymiany doświadczeń w zakresie zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska. Przedstawiciele samorządów, świata nauki, przedsiębiorcy, media oraz środowiska związane z ekologią, dokonają analizy aktualnych zagrożeń i wyzwań w zakresie energii odnawialnej, gospodarki odpadami, zewnętrznych źródeł finansowania i inwestycji ekologicznych.

Forum pozwoli również na prezentację osiągnięć w zakresie inicjatyw ekologicznych podejmowanych przez naszych partnerów z Polski, Niemiec, Skandynawii i krajów nadbałtyckich, oraz pozwoli zaprezentować największe inwestycje finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo, podczas tego wydarzenia zostanie podsumowany dorobek organizacji pożytku publicznego działających na rzecz ekologii. Jesteśmy przekonani, że Forum pozwoli na wypracowanie kierunków kształtowania przyszłej polityki ekologicznej Unii Europejskiej.

Obrady Forum uświetni także finał organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie prestiżowego konkursu Zachodniopomorski Lider Ekologii 2014, którego celem jest wyłonienie podmiotów charakteryzujących się innowacyjnym podejściem do edukacji ekologicznej, wykorzystujących nowe technologie i aktywnie pozyskujących fundusze na realizację zadań o charakterze ekologicznym.

Równocześnie organizowane targi ekologiczne EKO Kołobrzeg 2014 będą świetną okazją do sprawdzenia trendów w ekologii, przetestowania nowych technologii i zapoznania się z ekologicznymi przedsiębiorcami.

 

forum, targi

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama