Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

komentarze,kołobrzegW związku z obowiązującą ciszą wyborczą od soboty od godz. 00:00 do niedzieli do godz. 21:00, nie będzie można umieszczać komentarzy.


Doświadczenia minionych lat pokazują, że niektóre osoby nie dorosły do wielu funkcji w życiu publicznym. Taką funkcją jest prawo do publicznego komentowania spraw wszelakich. Zamówione przez naszą redakcję dwie niezależne opinie prawne, a także wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej jednoznacznie wskazują, że zabronione jest agitowanie i podawanie sondaży wyborczych w ciszy wyborczej także w internecie. Portal Miastokolobrzeg.pl jest formalnie dziennikiem wydawanym internetowo i obowiązują go wszelkie wskazania dotyczące prasy. W obliczu obowiązujących przepisów oraz precedensowych wyroków, w nocy z piątku na sobotę zostanie wyłączona funkcja komentarzy na portalu.

W poprzednich latach nie brakowało prób łamania ciszy wyborczej. Podawano nazwiska kandydatów, lobbowano za określonymi nazwiskami, a nawet próbowano publikować "sondaże". Następnie kierowano doniesienia do organów ścigania o naruszanie ciszy wyborczej do organów ścigania. Całodobowe dyżury naszej redakcji nie mają większego sensu, bowiem autorzy komentarzy wpisują je z kont uniemożliwiających identyfikację, robią zrzut ekranu i wysyłają gdzie trzeba. Nawet szybka reakcja Administratora nie daje możliwości zapewnienia sterylności treści pod kątem ciszy wyborczej.

Wobec powyższego, przedmiotowy krok jest niezbędny. W niedzielę 16 października, od samego rana będziemy na bieżąco informować o wydarzeniach w mieście oraz frekwencji, a wieczorem jak najszybciej podamy mieszkańcom i czytelnikom wybory głosowania w Kołobrzegu i gminach powiatu kołobrzeskiego. Bądźcie z nami.

Robert Dziemba
redaktor naczelny

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama