Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Szanowni Państwo! W pierwszej turze blisko 10000 Mieszkańców opowiedziało się za zmianą obecnego Prezydenta. Ta zmiana jest w Państwa rękach.


SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA DOTYCHCZASOWE POPARCIE. TO DLA MNIE WIELKA RADOŚĆ I ZASZCZYT.

30 LISTOPADA ZACHĘCAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYBORACH. PROSZĘ JEDNOCZEŚNIE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW KOŁOBRZEGU O ZAUFANIE I POPARCIE MNIE W II TURZE.

Zachęcam do oddania głosu na nasz POMYSŁ NA KOŁOBRZEG:

1. Bezpłatna Komunikacja Miejska to bezpieczny dojazd do szkoły i do pracy dla każdego Mieszkańca Kołobrzegu, a jednocześnie szansa na zmniejszenie ruchu pojazdów na ulicach naszego miasta.

2. Zmiana sposobu naliczania opłaty „śmieciowej” spowoduje, że zamiast płacić dodatkowy podatek za zużytą wodę, zapłacimy za faktycznie wyrzucane śmieci, zaś prawidłowa realizacja Gminnego Systemu Gospodarki Odpadami zagwarantuje, że będziemy płacić za rzeczywiste koszty.

3. Bezpłatne molo i toalety miejskie, których obecnie nie mamy, to ucywilizowanie naszego kurortu i niepodważalny atut promocyjny.

4. Projekt „Zdrowy Mieszkaniec” to akcje profilaktyczne i edukacyjne, pozwalające chronić nasze zdrowie i wykrywać schorzenia, a także realizować proste badania lub szczepienia.

5. Całodobowe patrole Straży Miejskiej podniosą poziom bezpieczeństwa w Kołobrzegu i pozwolą na szybką reakcję na zakłócanie ładu i porządku publicznego, które to wykroczenia są szczególnie uciążliwe dla Mieszkańców.

6. Wspieranie lokalnych przedsiębiorców to tworzenie dobrej atmosfery do inwestowania, wsparcie lokalnych instytucji, doradztwo i szkolenie kadr, wspieranie uczciwej konkurencji i równe traktowanie przedsiębiorców, co pobudza rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsce pracy.

7. Powołanie Rady Sportu jako organu doradczego prezydenta, pozwoli wykorzystać wiedzę i doświadczenie działaczy sportowych nie tylko w propagowaniu kultury fizycznej, ale również opracowaniu zasad finansowania sportu w Kołobrzegu.

8. Zmiana systemu opłat parkingowych i sprzężenie cen z odległością od centrum, odciąży parkingi wokół bazyliki i urzędów, a nowe parkingi, w tym parkingi buforowe, są jedynym rozwiązaniem problemu z parkowaniem w okresie sezonu i poza nim.

9. Żłobki i przedszkola wraz z opieką stomatologiczną według potrzeb Mieszkańców to rozwiązanie problemów związanych z możliwością wczesnej edukacji dzieci, zaś dla rodziców likwidacja utrudnień w podjęciu pracy.

10. Przywrócenie Wieloletniego Planu Inwestycyjnego to możliwość zaplanowania oczekiwanych przez Mieszkańców inwestycji, realizowanych według potrzeb i zgłaszanych postulatów, ale przy utrzymaniu uzdrowiskowego i ekologicznego charakteru miasta.

11. Kultura jest ważnym czynnikiem rozwoju miasta, a dzięki wspieraniu lokalnych twórców i artystów oraz utrzymaniu mecenatu miasta nad rozwojem talentów dzieci, młodzieży i dorosłych, możemy promować Kołobrzeg i rozwijać zainteresowania Mieszkańców.

12. Analiza sposobu zarządzania spółkami miejskimi pozwala postawić następujące kierunki działania: zakaz prywatyzacji, zarządzanie przez fachowców, wysoki poziom usług i ceny akceptowalne przez Mieszkańców.

13. Nowa polityka mieszkaniowa to powrót do idei TBS oraz mieszkań dla młodych i osób, które ze względu na niskie dochody nie mogą sobie pozwolić na kupno lub wynajem mieszkania na rynku.

14. Likwidacja baraków przy ul. Artyleryjskiej i zapewnienie nowych lokali mieszkalnych dla Mieszkańców tej części miasta to nie tylko likwidacja różnic społecznych, ale także szansa na zmianę sposobu życia i nowe perspektywy.

15. Zagospodarowanie strefy pasa nadmorskiego zgodnie z oczekiwaniami Mieszkańców, przedsiębiorców oraz turystów pozwoli na stworzenie prawdziwej wizytówki Kołobrzegu.

16. Przywrócenie właściwej rangi Gospodarki Morskiej w Kołobrzegu i opracowanie wieloletniej strategii jest niezbędne dla rozwoju turystyki w Kołobrzegu, ale także rybactwa i yachtingu.

17. Lokalna Organizacja Turystyczna będzie twórcą i realizatorem strategii promocji miasta, aby w przyszłości racjonalnie wydawane środki na promocję przełożyły się na większy potencjał marki „Kołobrzeg” i wzrost liczby turystów odwiedzających nasz kurort.

18. Zmiana stylu sprawowania władzy na dialog i wsłuchiwanie się w głos Mieszkańców pozwoli na budowanie porozumień i rozwiązywanie problemów w ramach współpracy Prezydenta i Mieszkańców.

Wioletta DymeckaMateriał sfinansowany ze środków KWW Porozumienie Dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama