Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przemiła Kasia na początku nowego roku ma zabieg Fibrotomii, dzięki któremu ma szansę zmniejszyć dolegliwości bólowe i zniwelowania przykurczów.


Szanowni Państwo!

Jesteśmy już po wyborach. Gratuluję Wszystkim wybranym.Niniejszym zwracam się z apelem do komitetów wyborczych, aby postępując zgodnie z ordynacją wyborczą rozliczenia finansowego komitetów wyborczych, o przekazanie środków pieniężnych na Fundację  Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska , 01-685 Warszawa /KRS 0000037904/.
Nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 12344 Kusiakiewicz Katarzyna Patrycja - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Apel ten kieruję również do wszystkich ludzi dobrej woli. Przemiła Kasia na początku nowego roku ma  zaplanowany zabieg Fibrotomii, dzięki któremu ma szansę zmniejszyć dolegliwości bólowe i zniwelowania przykurczów.

Zbigniew Kałdus

Poniżej przedstawiam apel rodziców Kasi.

Szanowni Państwo!

Mózgowe Porażenie Dziecięce to nie wyrok. Wiem, że moja córka ma szansę na samodzielne życie. Dlatego zwracam się do Państwa o wsparcie finansowe dla mojego dziecka.

Kasia urodziła się 18 października 2003 roku o trzy miesiące za wcześnie, ważyła zaledwie 920 gram i podczas porodu dostała wylewu, który później był przyczyną wodogłowia. Pierwszą operację wstawienia zastawki przeszła, gdy miała zaledwie miesiąc i ważyła 1020 gram. W szpitalu Kasia spędziła prawie rok i przeżyła gronkowca złocistego, ropne zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych i kolejne wymiany zastawek. Ja nie traciłam nadziei, że jej się uda i nie opuszczałam  jej na krok. Przez to co Kasia przeszła ma Mózgowe Porażenie Dziecięce.  

W 2008 roku w Klinice Ortopedii i Traumatologii w Otwocku miała operowane ścięgna pod kolankami i dzięki temu ma ogromną szansę na to, by samodzielnie chodzić. Musi tylko więcej ćwiczyć, żeby jej się udało! Nie jest to takie łatwe, bo u mojej niespełna siedmioletniej córki zdiagnozowano przedwczesne dojrzewanie płciowe. Kasia  była leczona zastrzykami hormonalnymi co 28 dni w  Szpitalu Klinicznym w Szczecinie. Przez  to  weszła w intensywny okres wzrostu, co spowodowało skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym z rotacją kręgów, jak również panewka biodrowa zaczęła wysuwać się ze stawu, co może spowodować zwichnięcie biodra... W styczniu tego roku Kasia miała wymieniany przerwany dren od wodogłowia.  

Kasia  w chwili obecnej jest uczennicą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu. Sprawność fizyczna mojej córki jest znacznie ograniczona (niepewnie chodzi prowadzona za rękę) co w połączeniu z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym daje jej niewielkie szanse na samodzielne funkcjonowanie w szkole.
Kasia uczestniczy w dwutygodniowych turnusach rehabilitacyjnych w Ośrodku Aktywnej Rehabilitacji Ruchowej Dzieci „3 KORONY”  oraz  Ośrodku NEURON w Małym Gacnie, gdzie prowadzone są zajęcia w lokomacie, który uczy moją córkę poprawnie chodzić.

Koszt turnusu to 4700-5300zł, a godzina zajęć dziennie  w lokomacie to kolejne 100zł. Godzina rehabilitacji kosztuje 60zł a kolejny dzień rehabilitacji to krok do normalnego życia.

Oboje z mężem staramy się zapewnić dzieciom (syn ma 18 lat) odpowiednie warunki do rozwoju i nauki, ale rehabilitacja Kasi pochłania nasz cały czas i wszystkie oszczędności. Kasia na rehabilitację dojeżdża dwa razy w tygodniu 23 km do Centrum Rehabilitacji Medycznej w Gościnie.

Na przełomie lutego i marca Kasia ma zaplanowany zabieg Fibrotomii (metoda Ulzibata - jest procedurą medyczną polegającą na przecięciu włókna mięśniowego w celu zmniejszenia lub zniwelowania przykurczów oraz dolegliwości bólowych), którego koszt wynosi 6500zł (całkowity koszy zabiegu, dojazdu i zakwaterowania). Na subkoncie Fundacji zgromadziliśmy jedynie 3800 zł z czego muszą jeszcze pozostać środki na opłacenie intensywnej rehabilitacji po zabiegu.  Zabieg ten jest wielką szansą na samodzielne poruszanie się mojego dziecka, ale żeby odniósł oczekiwany skutek musi być utrwalony intensywną rehabilitacja po zabiegu. W przypadku Kasi jest to prywatna indywidualna rehabilitacja ruchowa.

Dlatego bardzo proszę o pomoc w pokryciu wydatków na leczenie i rehabilitację mojej córki.

Magdalena Kusiakiewicz
Tel. 666-853-093    
magdakusiakiewicz@o2.pl
kasiakusiakiewicz.pl

Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazali nam swoją  dotychczasową pomoc.

PS.
Pomimo tego, co Kasia przeszła jest bardzo radosną i ciekawą świata dziewczynką. Swoją darowizną sprawią Państwo, że jej życie będzie jeszcze lepsze.


 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama