Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

RCK zaprasza na koncert instrumentalistek młodego pokolenia tworzących „Kowalczyk-Kim Duo” już w niedzielę 25 stycznia o godz. 17.00.


Duet powstał, gdy Marta Kowalczyk i Somi Kim spotkały się pracując u boku legendarnego skrzypka i profesora Gyorgy Pauka w Royal Academy of Music w Londynie, gdzie obecnie studiują. „Kowalczyk – Kim Duo” regularnie pracuje pod okiem wybitnych pedagogów. W 2014 i 2015 roku współpracował, między innymi, z Maximem Vengerovem, Janem Staniendą, Tasmin Little, Danielem Hope.

W 2014 roku duet został zwycięzcą prestiżowego konkursu “Park Lane Group”, laureatem Fundacji “Concordia” i “Martin Musical Scholarship Fund”, co zaowocowało zaproszeniami do wykonania licznych koncertów, między innymi w Wigmore Hall, St. James’ Piccadilly, Purcell Room, St Martin-in-the-Fields, a także w Southbank Centre w Londynie, gdzie Marta i Somi wykonały premierę w Wielkiej Brytanii Sonaty na Skrzypce i Fortepian Nr 2 Krzysztofa Pendereckiego pod okiem samego Mistrza.

W programie koncertu w Kołobrzegu będzie okazja do wysłuchania Sonaty Wiosennej F-dur op.24 nr 5 na Fortepian i Skrzypce Ludwiga van Beethovena,  Sonaty A-dur na Skrzypce i Fortepian C. Franck'a oraz  wyboru utworów z opery „Porgy and Bess” G. Gershwina, m.in. słynnego „Summertime”. Bilety na koncert do nabycia w kasie RCK: przedsprzedaż: 30 zł, w dniu koncertu: 40 zł. Bilety ulgowe -  25 zł.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama