Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

RCK zaprasza na spotkanie z piosenką francuską. Monodram Janusza Zbiegieła, pod opieką Krytyny Jandy, jest przypomnieniem twórczości Jacquesa Brela.


Janusz Zbiegieł, polski aktor, związany z teatrami we Francji i Niemczech, założyciel i animator Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie. W 1989 roku Zbiegieł wyjechał do Paryża, gdzie spędził kilka miesięcy w Conservatoire Mobel (Szkoła Piosenkarsko – Aktorska), uczestniczył w Targach „Midem” w Cannes, nagrał płytę i brał udział w koncertach promocyjnych. Największą i najgłębszą fascynacją, którą zaszczepiła artyście Alice Dona (francuska piosenkarka i autorka tekstów, właścicielka Conservatoire Mobel) pozostało do dziś zauroczenie osobowością i twórczością Brela.

Monodram  „BREL RAZ JESZCZE” otrzymał Główną Nagrodę Festiwalu Aktorskiego w teatrze „Rampa” w Warszawie oraz Grand Prix Du Festival Internationale De La Chanson Francaise De Colombe 2004 we Francji. Spektakl śpiewany w języku francuskim, wsparty listami Brela do jego żony, cieszy się zasłużoną popularnością u widzów oraz znakomitymi recenzjami, zarówno w prasie polskiej jak i zagranicznej.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama