Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na wieczór ze Stanisławem Tymem, który odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00.


Niezwykłe spotkanie z człowiekiem – instytucją: satyrykiem, felietonistą, aktorem estradowym, reżyserem, scenarzystą, komediopisarzem, autorem skeczy, rysownikiem … Połączenie programu kabaretowego z promocją książki „Pies czyli kot”. Autor wielu sztuk teatralnych, skeczy (m. in. "Ucz się, Jasiu" czyli "Wężykiem, wężykiem", prezentowany w kabarecie "Dudek" przez Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego) oraz słuchowisk radiowych, a także scenariuszy do filmów Stanisława Barei, w których również występował i był współreżyserem. Odtwórca roli kaowca w filmie Marka Piwowskiego „Rejs”. Współautor i aktor kabaretów Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. W drugiej połowie lat 90. pisał felietony do tygodnika Wprost, dziennika Rzeczpospolita, obecnie stały felietonista Polityki. Laureat wielu nagród, m.in. za najlepszy scenariusz do filmu Rozmowy kontrolowane na FPFF w Gdyni w 1992 roku, Nagrody Kisiela dla najlepszego publicysty w 1998 roku, nagrody telewizyjnego Pegaza "za poczucie humoru i przenikliwość umysłu" w 2002 roku. W 2005 roku ukazał się zbiór jego tekstów i rysunków, zatytułowany "Mamuta tu mam". Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W roku 2004 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

„Tym ma szczególną umiejętność wyłuskiwania absurdów dnia codziennego, z którymi obcujemy mimo woli - bo najczęściej nie zdajemy sobie z nich sprawy, bądź przechodzimy nad nimi do porządku dziennego dla tak zwanego świętego spokoju. Wyznacznikiem wszystkich twórczych działań Tyma był zawsze przedni humor podszyty gorzką ironią. Celnie podpatrzony, z życia wzięty szczegół, pod jego piórem zmieniał się znienacka w absurd. Polski absurd nie był - i nadal nie jest - przejawem abstrakcyjnych rojeń wyobraźni. W twórczości Tyma jest zazwyczaj podbudowany pierwszorzędnie umotywowanymi okolicznościami. Życiowymi realiami tak zdumiewającymi, że prześcigały inwencję tuzów zachodniej awangardy” – Janusz R. Kowalczyk, culture.pl

Bilety w cenie  30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu spektaklu do nabycia w kasie RCK.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama