Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Andrzej Seweryn w słynnych monologach szekspirowskich. Popis sztuki aktorskiej i rozmowa aktora z widzami o najważniejszych sprawach człowieka.


Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza 1 marca o godz. 19.00 na monodram Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”.

Andrzej Seweryn, wybitny aktor i reżyser, w wyborze najsłynniejszych monologów szekspirowskich bohaterów. „Wokół Szekspira” to nie tylko mistrzowski popis aktorskiego kunsztu w połączeniu z geniuszem dramatopisarstwa, ale także skierowane do publiczności zaproszenie, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i ponownego interpretowania dzieł pisarza.

W spektaklu Andrzej Seweryn wciela się w postaci z największych arcydzieł Szekspira – „Hamleta”, „Makbeta”, „Romea i Julii”, „Henryka V”, „Burzy”, „Ryszarda III”, „Sonetów” i wielu innych. Bohaterowie monologów zostają ukazani w różnych stanach emocjonalnych, odnoszą zwycięstwa, stawiają czoła porażkom i przezwyciężają własne słabości.

Autorem koncepcji artystycznej spektaklu jest Andrzej Seweryn. Na uwagę zasługuje wykorzystanie zupełnie nowych tłumaczeń autorstwa Piotra Kamińskiego.

Bilety 60 zł w przedsprzedaży, 70 zł w dniu spektaklu.


Andrzej Seweryn
Polski aktor teatralny i filmowy, reżyser. Absolwent PWST w Warszawie (1968). Pracował między innymi z Andrzejem Wajdą, Andrzejem Żuławskim, Krzysztofem Zanussim, Jerzym Hoffmanem, Agnieszką Holland, Giorgio Trevesem i Stevenem Spielbergiem. Od końca lat siedemdziesiątych Andrzej Seweryn na stałe mieszkał we Francji, gdzie był aktorem Comédie-Française i członkiem zarządu słynnego paryskiego teatru oraz wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki i Technik Teatralnych (L'École nationale supérieure des arts et techniques du théâtre) w Lyonie. W swojej karierze zawodowej wystąpił w ponad 30 spektaklach teatralnych w Polsce i we Francji oraz w ponad 40 filmach fabularnych. Laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń. Od roku 2008 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od stycznia 2011r. - dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie.

 

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama