Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Od tygodnia, mieszczące się w piwnicach Ratusza Muzeum “Patria Colbergiensis” zaprasza uczniów kołobrzeskich szkół na nieodpłatne lekcje historii.


Realizacja projektu” Historia dla każdego” dedykowana jest kołobrzeskim dzieciom i młodzieży, a ma na celu zainteresowanie lokalną  historią.  Przez  wspólne poznawanie historii muzealnicy chcą pobudzić więzi młodego pokolenia z miejscem zamieszkania. Dodatkowym atrybutem spotkań zorganizowanych przez Muzeum Kołobrzeskie “Patria Colbergiensis” jest umożliwienie młodym odbiorcom obcowania ze sztuką.

Jak podkreśla założyciel Muzeum, zarówno sztuka, jak i historia, stają się przystępniejszymi, jeśli istnieje możliwość przyglądania się im przez pryzmat miasta, które młodzi ludzie znają i w którym mieszkają. Dzięki obcowaniu z pięknymi, ciekawie eksponowanymi  i obrazującymi historię Kołobrzegu przedmiotami,uczniowie kołobrzeskich szkół  staną się wrażliwsi.  Eksponaty, poprzez zaklęte w nich historie, będą  przewodnikami po pełnym tajemnic labiryncie przeszłości miasta, w którym młodzi ludzie żyją, uczą się i wzrastają . Dzięki wzajemnej swoistej interakcji uczniów i przedmiotów, młodzi kołobrzeżanie będą mieli możliwość poznawania historii przekazywanej im za pośrednictwem eksponatów przez tych, których już nie ma, a którzy kształtowali Kołobrzeg  przed wiekami.

Autorzy projektu zapraszają najmłodsze pokolenie  w swoistą podróż w czasie i przestrzeni, by poprzez poznawanie ciekawej historii, nasze piękne miasto stało się dla dzieci i młodzieży bliższym i ciekawszym.

Zapisy na spotkania z historią, przyjmuje Dyrektor Muzeum, pani Ewa Wendland, pod numerem telefonu: 784 789 218.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama