Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dbanie o auto jest coraz bardziej powszechne. Na rynku jest coraz więcej firm zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem oraz renowacją aut.


Również dostęp do profesjonalnych kosmetyków nie jest trudny. Większość z nas spędza w aucie dużo czasu, a chyba wszystkim jest przyjemnie poruszać się czystym, lśniącym pojazdem. O swoje „cztery kółka” zadbać można na kilka sposobów. Najtańszym, (co nie oznacza najprostszym) sposobem jest zajmowanie się tym samemu. Jednak proces dokładnego czyszczenia wnętrza wymaga czasu, odpowiedniego sprzętu, kosmetyków oraz wiedzy a tego przeważnie użytkownikowi auta brakuje. Trudniejsza sprawa jest z polerowaniem i zabezpieczeniem powłoki lakierniczej. Tego raczej nie zrobimy dobrze domowymi sposobami. Dlatego zdecydowanie polecam zlecenie takiej usługi profesjonalnej firmie.

Przynajmniej raz w roku powinniśmy gruntownie wyczyścić i zabezpieczyć wnętrze auta, czyli bardzo dokładnie odkurzyć i wyprać wszystkie elementy tapicerowane, doczyścić elementy plastikowe, specjalnym środkiem-cleanerem wyczyścić elementy skórzane, potem pozostaje nam impregnacja tkanin oraz skór, nałożenie „dressingu” na elementy plastikowe i winylowe. Oczywiście taki zabieg nie zwalnia nas z regularnego odkurzania, ale dzięki niemu zadbanie o czystość wnętrza jest dużo prostsze i mniej czasochłonne a co najważniejsze możliwe do wykonania samemu.

Co do powłoki lakierniczej to zabiegi są bardziej skomplikowane i zajmują więcej czasu. Powinniśmy zacząć od oceny stanu powłoki następnie auto należy dokładnie umyć, oczyścić i przygotować. I w tym miejscu zaczyna się wybór właściciela auta, co do efektu, jaki chcemy osiągnąć. Lakier można odświeżyć, zabieg ten oczyszcza dogłębnie lakier, który staje się gładki, uzyskuje głębię oraz blask, ale można też lakier skorygować, co pozwala osiągnąć niemal stan fabryczny lub nawet lepszy. Jeśli lakier jest już odpowiednio przygotowany pozostaje nam zabezpieczenie dowolnie wybraną powłoką. I w tym temacie mamy prawie nieograniczony wybór. Najbardziej powszechnym i podstawowym sposobem zabezpieczenia lakieru jest woskowanie.  Wybór wosku też nie powinien stanowić problemu, gdyż na rynku dostępna jest pełna gama wosków naturalnych jak i syntetycznych (sealantów). Można pójść o krok dalej i zabezpieczyć lakier powłoką kwarcową lub ceramiczną. Powłoki te są bardzo wytrzymałe i dają efekt wizualny, którego nie osiągniemy za pomocą wosku. Zdecydowanie polecamy te powłoki, jeżeli auto było wcześniej skorygowane. Aplikacja powłoki kwarcowej lub ceramicznej jest dość skomplikowana i raczej nie do wykonania w domowych warunkach. Dla porównania dodam, że powłoka woskowa utrzymuje się na aucie około miesiąca, a na powłokę ceramiczną producent daje siedem lat gwarancji.

Jeśli zamierzamy kupić auto nowe to zdecydowanie warto zabezpieczyć je z zewnątrz jak i wewnątrz. Kupno takiego auta to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, dzięki odpowiednim powłokom auto będzie prezentować się jak nowe jeszcze wiele lat po zakupie. Jest wiele programów zabezpieczenia auta. Jeżeli chcemy osiągnąć najlepszy efekt i utrzymać nowe auto w stanie idealnym warto zabezpieczyć lakier kompozytem ceramicznym. Powłoka ta składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na zabezpieczeniu maksymalnej trwałości i ochrony przed mikrozarysowaniami. W drugiej fazie lakier zostaje pokryty powłoką hydrofobową, zapewniającą najwyższą odporność na brud. Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy unikatowy efekt optyczny przy jednocześnie najtrwalszym zabezpieczeniu lakieru na rynku. Podobnie rzecz wygląda z felgami, które też można zabezpieczyć odpowiednią „zbroją”, dzięki której osad z klocków hamulcowych oraz brud jest łatwy do usunięcia. Zabezpiecza się również wnętrze auta a w szczególności elementy pokryte skórą lub tkaniną. Do tego celu służą odpowiednie impregnaty. Elementy plastikowe również należy zabezpieczyć przed starzeniem specjalistycznym „dressingiem”.

Zapraszamy:

www.sprzatamy.com
sprzatamy@sprzatamy.com

78-100 Kołobrzeg                                          
ul. Jedności Narodowej 58D                          
tel/fax: 94 35 172 35
gsm: 603 607 806
gsm: 503 079 398

 

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama