Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Starostwo przyjmuje wnioski do tegorocznych Nagród Starosty "Kołobrzeskich Pegazów Kultury". Swój wniosek może złożyć każdy w Starostwie Powiatowym.


Kołobrzeskie Pegazy Kultury po raz piąty przyznane będą w dwóch kategoriach:  Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w roku ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże "K", ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.

- Chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. Każdy może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 10 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną osobę. Czekamy na wnioski organizacji i stowarzyszeń kulturalnych działających na terenie powiatu, radnych Rady Powiatu w Kołobrzegu oraz radnych gmin powiatu kołobrzeskiego – mówi Starosta Kołobrzeski.

Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację, ale również pomoc osobom działającym w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także - aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 16 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas piątego Majowego Spotkania z Kulturą w Regionalnym Centrum Kultury. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie powiatu kołobrzeskiego.

Przypomnijmy, że w roku 2011 statuetkę Kołobrzeskiego Pegaza w kategorii Animator Kultury otrzymał JERZY ŚCIESIŃSKI, zaś w kategorii Twórca Kultury - STRAŻACKA ORKIESTRA DĘTA MORKA. W roku 2012 laureatką w kategorii Animator Kultury została ELŻBIETA KAMIŃSKA, a w kategorii Twórca Kultury - MAGDALENA GAUER. Natomiast w roku 2013 statuetka w kategorii Animator Kultury powędrowała w ręce ELŻBIETY POLAK, a w kategorii Twórca Kultury do zespołu CISZA JAK TA. Rok 2014 to w kategorii Animator Kultury Pegaz dla KATARZYNY PECHMAN, a w kategorii Twórca Kultury dla KATARZYNY ZAWADZKIEJ.

Wnioski należy składać w Starostwie Powiatowym do dnia 5 maja br. osobiście lub wysyłając na adres mailowy: promocja@powiat.kolobrzeg.pl

Wszelkie informacje mogą Państwo uzyskać pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 133.

 

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama