Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

I Ogólnopolskie Konfrontacje Baletowe Kołobrzeg 2015, to wydarzenie niecodzienne w naszym mieście. Zapraszamy w dniach 25-26 kwietnia do RCK.


Ich organizacji podjęło się Ognisko Baletowe we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta. Swój akces w kołobrzeskich zmaganiach zgłosiło wiele znaczących szkół i ośrodków z całej Polski. Ponad 100 uczestników reprezentować będzie: Studio Baletowe z Katowic, Teatr Tańca "We Dance" z Kołobrzegu, Jazz Dance Studio z Poznania, "Swan Dance" zespół Ogniska Pracy Pozaszkolnej z Kołobrzegu, Szkołę Tańca "Fouette" z Poznania, Szkołę Tańca Broadway z Elbląga, Zespół "Aluzja" z Gorzowa Wielkopolskiego, Ognisko Baletowe ze Szczecina, Studio Tańca Klubu Wojskowego z Kołobrzegu, Społeczne Ognisko Artystyczne Lubelskiego Towarzystwa Muzycznego z Zielonej Góry oraz Ognisko Baletowe z Kołobrzegu. Uczestnicy wystąpią w trzech kategoriach wiekowych jako solistki i zespoły tańca klasycznego i osobno tańca współczesnego. Na scenie sali widowiskowej RCK o pierwsze miejsca i statuetki walczyć będą 24 solistki i 10 zespołów. Oceniać ich będzie znakomite jury, pod przewodnictwem Zofii Rudnickiej, tancerki,choreografa i aktorki, obecnie wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok Zofii Rudnickiej w loży jurorskiej zasiądą: Ewa Głowacka - pedagog Polskiego Baletu Narodowego i do dziś występująca gościnnie baletnica na jego deskach, Danuta Borzęcka - wykładowczyni literatury baletowej i metodyki nauczania literatury baletowej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Marek Zajączkowski - tancerz, choreograf, baletmistrz, obecnie współpracujący z Państwową Szkołą Baletową w Warszawie.

I Ogólnopolskie Konfrontacje Baletowe odbędą się w dniach 25-26 kwietnia 2015 r. w Regionalnym Centrum Kultury. Zostaną one zwieńczone Galą Finałową dnia 26 kwietnia o godz. 17.00. Ich efekt można będzie zobaczyć za jedyne 15 zł za wstęp.

 

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama