Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rogowo i jego rakietowa historia [foto]

Pikniki organizowane przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w przypadku dzisiejszego Pikniku Zimnowojennego, zorganizowanego w Rogowie, przy powstającym Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej.

Można było zobaczyć zabytkowy hangar od środka. Do Rogowa przybyli zwiedzający z powiatu kołobrzeskiego, gryfickiego, ale także turyści z całej Polski. Poza możliwością zerknięcia na wystawę, można było zobaczyć dioramy rekonstruktorów z GRH Kołobrzeg oraz GRH Wybrzeże. Byli także rezerwiści z 28 Pułku Zmechanizowanego z całej Polski. Najdalsza trasą, jaką pokonał żołnierz zaczynała się w Hrubieszowie. Najstarszy rezerwista składał przysięgę w Kołobrzegu w 1959 roku.

Ponadto, nie zabrakło historycznych opowieści. Byli żołnierze, którzy służyli w jednostce stacjonującej w hangarze w Rogowie. Przekazali pamiątki, opowiedzieli ciekawe historie  o służbie w wojskach rakietowych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za rok zamiast pikniku, w Rogowie odbędzie się Zlot Zimnowojenny.

Fot. Radosław Horanin, REDA

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama