Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W sieci pojawił się nowy portal TOnZ: www.adebar.pl, opisujący szeroko historię miasta i kołobrzeskie zabytki. Swoją nazwą odnosi się on do Jakuba Adebara.


Niedawno, na naszym portalu odbyła się ciekawa dyskusja na temat restauracji kołobrzeskiej bazyliki. Jej wynikiem jest fakt, że na wiele elementów razem z kolegami, zajmującymi się opieką nad zabytkami, spojrzeliśmy zupełnie inaczej. Zainteresowaliśmy się głębiej samym projektem i doszliśmy do niepokojących wniosków. Podzieliliśmy się nimi ze służbami ochrony zabytków. Zajęliśmy się gruntownie całą dokumentacją i skonfrontowaliśmy ją z rzeczywistością. Fakty są niepokojące i zarówno w zakresie rzeczowym jak i projektowym nasuwają wiele pytań. Co ciekawe, na temat ekonomicznego ujęcia projektu konserwatorskiego powstała nawet praca magisterska.

Dlatego obok kroków formalnych, założyliśmy nowy portal o kołobrzeskich zabytkach: www.adebar.pl. Będzie on sukcesywnie uzupełniany o kolejne obiekty, a także o ciekawe wydarzenia historyczne z dziejów miasta nad Parsętą. Czekamy na sugestie Czytelników i zachęcamy do lektury. Ze swojej strony gwarantuję, że wszystkie problemy związane z remontem bazyliki, będą zamieszczane właśnie na tym portalu.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama