Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

1 kwietnia 2023    |    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
1 kwietnia 2023    
    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Mecenas Bolko o zmianach w prawie pracy

Kolejny gościem dzisiejszego wydania audycji "Studio Reduta" był mecenas Aleksander Bolko, przewodniczący Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej. Zajęliśmy się dziś implementacją europejskiej dyrektywy "Work Life Balance". Przepisy są dopiero tworzone, ale obowiązują już w sferze pracodawców publicznych.

Rozszerzenie możliwości pracy zdalnej. Jest zmiana, w ramach której, dla kobiet w ciąży czy dla rodzica opiekującego się dzieckiem do 4 lat czy opiekującego się osobą niepełnosprawną, pracodawca nie będzie mógł odmówić pracy zdalnej. Praca będzie odbywać się za pomocą środków komunikowania na odległość. Koszty tej pracy będzie ponosić pracodawca. W ciągu roku praca zdalna nie będzie mogła przekraczać 24 dni w ciągu roku. Z mecenasem rozmawiamy także o rozszerzeniu ochrony zatrudnienia. Było także o większej ilości dni wolnych od pracy oraz rozszerzeniu urlopu rodzicielskiego oraz 2 dniach urlopu z tytułu działania siły wyższej. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama