Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gablota z pamiątkami niemieckich kołobrzeżan w Skanpolu

W hotelu "New Skanpol" można bezpłatnie oglądać zespół przedwojennych pamiątek, które przekazali dawni kołobrzeżanie - niemieccy mieszkańcy naszego miasta. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Ernst Schroeder, założyciel organizacji "Gryf Pomorski", aktywnie działający w Związku Byłych Kołobrzeżan. W gablocie na parterze hotelu można zobaczyć m.in. misę chrzcielną z małego kościoła nad Parsętą z 1864 roku, zdobiony dzwonek rowerowy, czy trąbkę kolejową z kołobrzeskiego dworca. Jest sporo porcelany pamiątkowej i szkła z przedwojennego kurortu. Największe wrażenie robi bogato zdobiony akt nadania honorowego obywatelstwa miasta Kolberg dla prof. Edwarda Dietricha (1860-1947), prezesa Niemieckiego Towarzystwa Balneologicznego, który współorganizował w naszym mieście w dniach 5-9 czerwca 1911 roku Międzynarodowy Kongres ds. Lecznictwa Morskiego. Podczas jego zakończenia, 7 czerwca, Dietrich otrzymał honorowe obywatelstwo.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama