Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

"Putin się cieszy" czy "Prawda kultury"? [wideo]

W ramach trwającego w Kołobrzegu Festiwalu Artystów Ulicy "Sea of Art" na Skwerze Pionierów wystąpił Teatr Fuzja z Poznania. Kołobrzeskiej publiczności zaprezentowano spektakl "Nieproszeni", omawiający różne ujęcia problematyki związanej z uchodźcami. Był to bardzo dobrze zrealizowany spektakl uliczny, który wzbudzał także kontrowersje. To jest także zadanie sztuki.

Przedstawienie rozpoczęło się od lotu samolotem, który przekazywał widok bezpośrednio na telebim na skwerze w czasie rzeczywistym. Potem, zaprezentowano alegorię wypędzeń i ucieczek wynikły z wojen i konfliktów zbrojnych. Masy ludzkie zmierzają do Europy. Zaprezentowano uchodźców, którzy na przykład pracują na budowach, remontują nasze domy (zobacz wideo). Następnie, głos miały media i politycy, jedni za tym, żeby uchodźców wpuszczać, inni, oceniający to krytycznie. Temu wszystkiemu przyglądała się pani w domu, w fotelu, zmieniająca kanały i poirytowana, że tylko to widać w telewizji. Następnie, pokazywano sytuację na granicy, przepędzanie uchodźców, a także uchodźców tonących w morzu, bo brakuje dla nich miejsca w Europie. Była także scena odwszawiania w ośrodku dla uchodźców. Na koniec, zaprezentowano mężczyznę, który chcę wypędzenia uchodźców, bo są niepotrzebni i zabierają miejsca pracy.

Spektakl otrzymał brawa od kołobrzeskiej publiczności. "Wreszcie w całej tej plątaninie widać człowieka, człowieka szukającego swojego miejsca" - komentowała jedna z uczestniczek spektaklu. "To jest to, czego rząd nie chce żebyśmy widzieli. To prawda kultury" - komentował na bieżąco pan Jakub. Ale nie wszyscy chcieli oglądać przedstawienie. "Putin się ucieszy jak to zobaczy. Wspaniały prezent" - mówił do kobiety mężczyzna, który opuszczał skwer. "To nie kultura, to polityka" - mówiły inne osoby.


reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama