Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wybrano Kołobrzeżankę Roku

Po raz 6 w Regionalnym Centrum Kultury wybrano Kołobrzeżankę Roku. Konkurs ma na celu wyróżnienie niezwykłej kobiety, która swoją postawą, zaangażowaniem, ogromnym sercem oraz aktywnością w sferze publicznej przyczynia się do rozwoju mieszkańców oraz samego Kołobrzegu, budując tym samym jego pozytywny wizerunek. Jej praca na rzecz innych nie tylko przynosi jej radość i satysfakcję, ale także stanowi inspirację dla innych. W tegorocznej edycji konkursu spośród wielu godnych kandydatek nominowanych zostało aż 9 wyjątkowych kobiet.

1. Monika Buśko-Kuś – architektka wnętrz i projektantka zieleni. Od 2021 roku kołobrzeski ogrodnik miejski. Upiększa nasze miasto nawiązując do historii i tożsamości lokalnej naszego miasta. Ukwieca nasze miasto, a dzięki temu tereny zielone zyskują nowe życie. Autorka projektu placu zabaw przy Dubois, najpopularniejszego placu zabaw w mieście.

2. Monika Dziedzic – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, z której stworzyła ośrodek kultury, w którym oprócz wypożyczania książek, ludzie spotykają się i rozwijają swoje zainteresowania. Ma głowę pełną pomysłów, które z powodzeniem realizuje – jak np. silent disco wśród książek czy kocia kawiarnia z kołobrzeskimi schroniakami. Dyrektor kreatywna RCK Pro Jazz. Miłośniczka natury.

3. Alina Hajdamowicz – pedagog, opiekun medyczny, koordynator wolontariatu w kołobrzeskim hospicjum stacjonarnym. Pomysłodawczyni akcji Pola Nadziei. Bezinteresowna, niezwykle empatyczna i pogodna. Przełamuje stereotypy i uczy wszystkich, że hospicjum to życie, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy i doceniać każdy dzień.

4. Paulina Harris – choreografka, trenerka, reżyserka koncertów, prowadzi szkołę tańca Vigor Styl Dance Studio w Kołobrzegu. Co roku jej tancerze osiągają liczne sukcesy o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej i tym samym promują nasze miasto. Angażuje się w miejskie imprezy charytatywne, realizuje różne projekty propagujące zdrowy styl życia, rozwijanie pasji, właściwe wykorzystanie czasu wolnego.

5. Agnieszka Makowska – pedagog, zaangażowana w pracę z potrzebującymi dziećmi, również z niepełnosprawnościami. Od roku aktywnie działa w Pogotowiu Rodzinnym, wspiera dzieci, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Wolontariuszka angażująca się w liczne akcje charytatywne.

6. Karolina Rejmak – kołobrzeżanka z wyboru. Filolożka, nauczycielka, wychowawczyni. Od 2007 roku właścicielka szkoły językowej. Stawia na nowoczesną i przyjazną edukację. Zawsze gotowa do pomocy potrzebującym. Angażuje się w liczne akcje charytatywne. Miłośniczka aktywnego trybu życia.

7. Barbara Szczeglik – oddana pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Od 1999 roku dyrektor Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kołobrzegu, w którego skład wchodzi zespół placówek służących osobom niepełnosprawnym od urodzenia do późnej starości. Inicjatorka wielu aktywności dla osób z niepełnosprawnościami – wycieczek, wyjazdów czy gali stylu.

8. Majka Walentynowicz – wolontariuszka w kołobrzeskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Inicjatorka Dzikiego Kołobrzegu – pogotowia dla zwierząt w potrzebie. Pod jej opiekę trafiło setki zwierząt – kotów, psów, ptaków, zajęcy, królików, jeży.

9. Ewelina Żurowicz – nauczycielka jogi i medytacji, fizjoterapeutka, propagatorka świadomego i radosnego życia w zgodzie ze samym sobą. Organizatorka wielu wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Inicjatorka projektu Festiwal Zdrowia Kobiet – Babki Kołobrzegu, cyklu spotkań, warsztatów, prelekcji i praktyk dedykowanych kobietom. Promuje ekologiczny i zdrowy tryb życia, wspiera kołobrzeską kulturę.

Kołobrzeżanką Roku za pasję w życiu i w pracy. Za ogrom pozytywnych emocji, integrację i angażowanie lokalnej społeczności. Za łamanie stereotypów. Za stworzenie szerokiej oferty biblioteki, niekiedy niezwiązanej bezpośrednio z czytelnictwem tytuł Kołobrzeżanki Roku otrzymała Monika Dziedzic.

Po wręczeniu nagród i kwiatów, imprezę uświetnił występ Baranovskiego.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama