Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Podczas Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych, który odbył się kilka dni temu na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, wystąpił także działający w ramach Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta chór "Cantores Colabregae", pod dyrekcją Walerii Żuławnik.
Kołobrzeżanie wystąpili obok chórów z Koszalina, Mścic, Wolina, Szczecina czy Świdwina. Zgodnie z regulaminem, śpiewacy wykonali 3 utwory: romans cygański „Kominek zgasł” oraz dwie kompozycje J. Straussa: „Walc” z opery „Zemsta Nietoperza” i walc pt.„Wiosna”. Utwory te zostały wysoko ocenione przez jury przeglądu w składzie: Andrzej Grochowski oraz Dorota Bączyk i Darek Dyczewski, co zaowocowało przyznaniem chórowi tytułu Laureata Przeglądu. Laureatami, obok chóru z Kołobrzegu zostali także: Świdwiński Chór   Kameralny „Sonores” ze Świdwina oraz Zespół Instrumentalno – Wokalny „Ad Libitum” z Zespołu Szkół w Mścicach.

oprac. miastokolobrzeg.pl
fot. RCK

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama