Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gmina Kołobrzeg ma budżet na 2017 rok [video]W piątek, na ostatniej w tym roku sesji, zebrali się radni Rady Gminy Kołobrzeg. Głównym punktem obrad było uchwalenie budżetu na przyszły rok.


Projekt uchwały budżetowej przedstawiła skarbnik Bożena Hok. Dochody gminy Kołobrzeg szacowane są na ponad 48 mln zł, natomiast wydatki na poziomie ponad 62 mln zł. Przewidywany deficyt to 14 mln. zł. Zostanie on pokryty nadwyżką finansową z lat poprzednich w wysokości 8 mln zł oraz poprzez emisję papierów wartościowych w wysoości 6 mln zł. Przyszły rok będzie obfitował w wydatki majątkowe. Najkosztowniejszą dziedziną wśród nich będzie budowa i remonty dróg, które pochłoną około 11 mln zł.

Przewodniczący Rady Gminy Julian Nowicki odczytał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Gospodarki Budżetu i Rolnictwa, która złożyła wniosek o podjęcie uchwały z uwzględnieniem wniosków o budowę ul. Jachtowej w Grzybowie, łącznika pomiędzy budynkiem szkoły a Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie, poszerzenie drogi powiatowej w Karcinie czy budowę toalety publicznej przy zejściu na plażę w Grzybowie. W rezultacie głosowania radni 10 głosami "za" przy 2 głosach "przeciw" i 2 "wstrzymujących" uchwalili projekt budżetu na 2017 rok wraz z autopoprawkami wójta.

- Ten budżet zasługuje na poparcie, przede wszystkim dlatego, że jest pro rozwojowy. Dziękuję wszystkim, którzy wykazali się zrozumieniem i nad nim pracowali - mówił wójt Włodzimierz Popiołek. - Gmina się zadłuża, a mieszkańcy zwłaszcza wschodniej części gminy pozbawiani są rozwoju i inwestycji - krytykował Tomasz Szafrański. Prezentujemy również nagranie z sesji Rady Gminy.

Komentarz Tomasza Szafrańskiego:

{mp3}sound5/szafranski{/mp3}

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama