Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wójt Stanisław Zieliński ma powody do zmartwienia. Był liderem, a dziś jest outsiderem. I ma jeszcze jeden poważny problem: nie ma większości w radzie.


Ustronie Morskie specjalnie nie było zdziwione wynikiem niedzielnych wyborów. Niemal połowa mieszkańców gminy biorąca udział w głosowaniu poparła kandydata Komitetu Wyborczego Wyborców "SAMI SWOI". A frekwencja w Ustroniu Morskim była rekordowa i należała do najwyższych w powiecie kołobrzeskim: 63,81%.

KWW "SAMI SWOI" zdobyło większość w 15-osobowej Radzie Gminy Ustronie Morskie. 9 mandatów to gwarantowane poparcie dla Jerzego Kołakowskiego, któremu zabrakło około 20 głosów, aby zostać wójtem gminy. Dotychczasowy wójt, który dostał niespełna 40% poparcia, wprowadził do rady tylko 2 mandaty, które nie gwarantują mu stabilnego zarządzania gminą.

Stanisław Zieliński był przysłowiowym pewniakiem. Jako długoletni stażem samorządowiec, był wskazywany jako 100-procentowy zwycięzca. Ale się bardzo mocno rozczarował, gdyż wyborcy wolą nowego wójta i wszystko wskazuje na to, że jednak to Kołakowski będzie rządził Ustroniem Morskim. Wielu mówi, że niedzielne głosowanie 5 grudnia to tylko formalność.


 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama