Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kotwica lepsza od Śląska i Lecha!

Młodzi piłkarze MKP Kotwicy Kołobrzeg z rocznika 2013, wygrali ogólnopolski turniej piłki nożnej Rewalandia 2022. W pokonanym polu pozostawili dziesięciolatków ze Śląska Wrocław i Lecha Poznań.

W miniony weekend odbyła się 21. edycja ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Rewalandia 2022, na który zjechały zespoły z całej Polski. Turniej przez trzy dni odbywał się na boisku ze sztuczną trawą rozłożoną w hali widowiskowo-sportowej w Rewalu. Wśród przybyłych drużyn pojawiły się te z największych akademii m.in.: Lech Poznań, Warta Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Jaguar Gdańsk i wiele innych. Łącznie w turnieju udział wzięło 16 zespołów. Drużyny zostały podzielone na grupy A i B, po 8 zespołów każda, rozgrywając mecze w systemie każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów. Drużyna MKP Kotwica Kołobrzeg, prowadzona przez trenera Macieja Wachowskiego, awansowała do Ligi Mistrzów, zajmując 2 miejsce w grupie. Po drodze młodzi kołobrzeżanie nie przegrali żadnego spotkania, remisując jedynie z zespołem z Obornik Wielkopolskich 3:3 i Lechem Poznań 2:2. W fazie finałowej młodzi kołobrzeżanie spotkali się z Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław i Polonią Środą Wielkopolską. W najważniejszym meczu o 1 miejsce grali ze Śląskiem Wrocław, zwyciężając 3:2 i tym samym wygrywając cały turniej. Na zawodach przyznawano również nagrody indywidualne, a wśród nich za najlepszego bramkarza wybrano kołobrzeskiego golkipera Juliusza Smagiel. Bardzo dobrze na turnieju zaprezentował się również drugi bramkarz Sebastian Borowik, debiutujący w barwach MKP Kotwica Kołobrzeg.

Skład zwycięskiej drużyny:
Sebastian Borowik, Sebastian Figurski, Kacper Marczyk, Mariusz Ochnio, Kacper Piotrowski, Bruno Remplewicz, Juliusz Smagieł, Maksymilian Wachowski, Mikołaj Wieczorek.
Trener Maciej Wachowski

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama