Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

szanty kołobrzeg

Zakończyły się warsztaty szantowe organizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w ramach realizacji Miejskiego Programu profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu pod hasłem „Piosenka rozwesela a alkohol poniewiera”. Cztery prawie dwugodzinne spotkania odbywały się pod okiem nauczyciela sekcji szantowej OPP - Bolka Służewskiego.

W warsztatach udział wzięła młodzież w przedziale od 7miu do 17tu lat. Najmłodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach pod okiem rodziców, którzy z własnej inicjatywy  aktywnie włączyli się w organizację techniczną wielu konkurencji. W trakcie warsztatów przeprowadzono wiele zabaw i konkursów sprawnościowych takich jak wybijanie żeglarskich szklanek na dzwonie okrętowym, wiązanie marynarskich węzłów, klarowanie i chodzenie po linie, wyścigi morskich żółwi, walka na kule armatnie, zabawa w gorące statki, a także rzuty kulą armatnią do skrzyni pirackiej - i wiele innych. Konkursy te prowadzone były tak, aby wszyscy mogli zostać nagrodzeni.

 Na koncercie finałowym zrezygnowano z podkładów mp3 i akompaniament do śpiewanych przez dzieci szant  przygotowany został „na żywo”  w oparciu o banjo, gitarę, elektroakustyczne ukulele oraz  harmonijkę ustną. Młodzież korzystać mogła też bez ograniczeń z 10ciu małych gitarek ukulele, z zestawu kongi, bongosów, tamburynów oraz wielu innych marynarskich instrumentów perkusyjnych.

W sobotę 7 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów podczas którego dzieci i młodzież mogła zaprezentować nabyte umiejętności przed licznie zebranymi rodzicami.

Uczestnicy warsztatów wykonali,  omówione szczegółowo i wykorzystywane na warsztatach szanty, takie jak  John Kanaka, Pożegnanie Liverpoolu, Morskie Opowieści  i inne. Utwory te wykonywane zostały przez dzieci i młodzież w oryginalnej wersji angielskiej a także w ich polskim tłumaczeniu.

Uczestnicy warsztatów otrzymali drobne nagrody -maskotki, płyty CD z muzyką żeglarską i szantami, wycinanki i malowanki dla dzieci, a także książki dla dorosłych  o tematyce marynistycznej (Robinson Cruzoe). Nagrody  ufundowała  kołobrzeska Firma Handlowo Usługowa - Alina Talkowaska.

W ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu zakupiono na potrzeby warsztatów kolumnę Ibiza wraz z  promocyjnym oprzyrządowaniem, która będzie uatrakcyjniać cyklicznie prowadzone otwarte zajęcia szantowe w Ognisku Pracy Pozaszkolnej na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

szanty kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama