Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

5 czerwca 2023    |    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
5 czerwca 2023    
    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

drzewo kołobrzeg

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Jest to bardzo ważna data dla naszej planety. W tym dniu odbywa się międzynarodowa akcja sadzenia drzew połączona z poszerzaniem świadomości ekologicznej. Jak wiadomo, drzewa są  niezbędnym żywym organizmem, z którego ludzie i zwierzęta czerpią ogromne korzyści. Oprócz walorów wizualnych, które dostarczają nam o każdej porze roku, drzewa są schronieniem, domem dla wielu zwierząt, a dla nas ludzi – produktorem tlenu.

Drzewa od lat są wycinane i wykorzystywane w produkcji papieru, mebli czy elementów budowlanych, jak również w celu pozyskiwania terenu w rolnictwie czy pod budownictwo. Dbając o przyszłość naszej planety, możemy zredukować degradację środowiska poprzez wykorzystywanie makulatury czy innych materiałów do budowy. Kolejnym zagrożeniem dla drzew, a co za tym idzie dla lasów oraz całego ekosystemu, są pożary. Oprócz tych wywołanych przez naturę niestety w większości z nich przyczynia się człowiek. Przedszkolaki z grupy "Wiewiórki '' z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kołobrzegu postanowiły przyczynić się do edukacji nas wszystkich i włączając się w akcję sadzenia drzew zasadziły w ogrodzie przedszkolnym 4 drzewa. Przez długie lata,  z pokolenia na pokolenie dzieci oraz ich rodzice będą mogli cieszyć się widokiem posadzonych w tym dniu drzew owocowych.

drzewo kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama