Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na Szańcu Kamiennym podpisano we wtorek umowę na odbudowę 3-kilometrowego odcinka plaży. ma być gotowy w I kwartale 2012 roku.


Niemal 55 milionów złotych - tyle jest warta inwestycja, która będzie realizowana przez Urząd Morski w Słupsku. Dyrektor Urzędu, Tomasz Bobin, tłumaczył dziennikarzom, że pierwotnie koszt całkowity inwestycji przekraczał 85 milionów złotych. Większość dofinansowania pochodzi z Unii Europejskiej, resztę dorzucił budżet państwa. Samorząd nie dokłada do tej inwestycji ani złotówki.

Dyrektor bobin poinformował dziennikarzy, że podpisuje umowę na odbudowę brzegu morskiego w Kołobrzegu, choć nadal wynik przetargu nie jest prawomocny. Jego wynik do komisji arbitrażowej zaskarżył jeden z uczestników. I choć arbitraż wygrał Urząd Morski, to sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Słupsku. Opóźnienie to 7 miesięcy. - Liczyłem, że niedawne posiedzenie sądu będzie ostatnim w tej sprawie, jednak tak się nie stało - tłumaczy Tomasz Bobin. - Sąd zwrócił się do Sądu Najwyższego o interpretację dotyczącą opłaty, jaką ma wnieść skarżący. Chodzi o duże pieniądze, a sprawa przeciągnie się na najbliższe miesiące. Nam tymczasem zależy na wykonaniu tej inwestycji. Sprawdziliśmy naszą sytuację i jak wynika z opinii właściwych organów, możemy tę umowę podpisać.

W ramach inwestycji w odległości 100-120 metrów od brzegu powstanie próg podwodny, którego celem jest osłabienie siły fali morskiej przez jej rozbicie. Powstanie 35 ostróg brzegowych o długości ok. 110 metrów i rozstawie od 60 do 106 metrów. Dodatkowo, brzeg morski ma zostać zasilony piaskiem. Jak podaje Urząd Morski, bezpośrednim celem projektu jest zwiększenie długości linii brzegowej przywróconej do własciwego stanu i zahamowanie erozji na trzykilometrowym odcinku tego brzegu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama