Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ma około 5000 kolców i jest symbolem jesieni. Zna go każde dziecko. Kojarzy się go z jabłkiem na kolcach. Mowa o jeżach mieszkających w Parku Nadmorskim.


Jesień to idealny czas na spacer w Parku Nadmorskim i to całymi rodzinami. To nie tylko okazja do zebrania zapasów kasztanów, żołędzi czy buczyny. Można przy okazji spotkać mieszkańców parku, szykujących się do zimowego snu. Jednym z nich jest Jerzy Jeż. Gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni, jeże zasypiają. W tym celu szukają dogodnej kupki liści, w której zwijają się w kulkę i tak spędzają czas aż do wiosny.

Jeże prowadzą nocny tryb życia, stąd też mogą być trudne do uchwycenia. Nie są agresywne, ale nie lubią być zaczepiane. Wtedy zwijają się w kulkę i jakby trzęsąc się, próbują ukłuć napastnika. Dlatego jeża dobrze jest obserwować, ale w drogę nie warto mu wchodzić. Tym bardziej należy pamiętać, że jeż to gatunek pod ścisłą ochroną. Przy okazji spotkania z jeżem można się przekonać, że transportowanie przez niego jabłek na kolcach to nie jest częsty widok. Dla jeża lepszym przysmakiem jest świeża dżdżownica... Jerzego Jeża spotkaliśmy w Parku im. Stefana Żeromskiego.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama