Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Były dowódca wojsk lądowych - generał Waldemar Skrzypczak, przebywał w weekend w naszym mieście. Nakryliśmy go na herbacie ze Skrzypczakiem, ale Józefem.


- Jestem rodzinnie związany z Kołobrzegiem, tu mam moją mamę, moje rodzeństwo, w związku z czym staram się bywać w Kołobrzegu często - mówi najsłynniejszy kołobrzeski żołnierz. - Jak już jestem, odwiedzam znajomych i przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakty do dzisiaj. Przykładem jest Józef Skrzypczak. Znamy się od wielu lat, jeszcze jako chłopcy na podwórku. Józek w porcie - ja na Wojska Polskiego. Łączy nas wiele, nawet nazwisko (śmiech). Dziś jesteśmy już dorośli, ja w tej chwili jestem zapraszany na różne konferencje naukowe poświęcone globalnemu terroryzmowi, operacjom humanitarnym i wojskowym, a Józek tu w Kołobrzegu zajmuje się sprawami miasta. Wiem jedno, sprawy Kołobrzegu są mu szczególnie bliskie. Niestety, odszedłem z armii z powodów politycznych. To była moja największa miłość, pomijając moją żonę. Niestety, armia jest bardzo polityczna. Ale tego odejścia żałuję.

- Nie jesteśmy rodziną - przyznaje Józef Skrzypczak. - Choć często jestem o to pytany. Natomiast jak rozmawiam z generałem Skrzypczakiem i mówię mu, że pytają mnie, czy jestem jego rodziną, to on mi powtarza: mów że jesteś, ja potwierdzę.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama