Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy Kołobrzeg będzie pobierał najwyższą opłatę uzdrowiskową?

W czwartek odbyło się posiedzenie komisji Budżetowo - Gospodarczej. Dyskutowano na niej o projekcie uchwały, który ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta, odbędzie się ona 26 października. Projekt ten zakłada podniesienie opłaty uzdrowiskowej z dotychczasowych 4.80 zł w 2022 na 5.40 zł w roku przyszłym. Radni zaopiniowali projekt uchwały, ale nie wszyscy zgodzili się za podniesieniem tej opłaty.

Jak mówiono na komisji wpływy z opłaty uzdrowiskowej w 2023 roku mogą wynieść nawet 22.500.000 zł, czyli o  2.500.000 zł więcej niż w tym. Jak mówił po komisji Mariusz Ławro -  Nasze miasto jest odbierane jako jedno z najdroższych na wybrzeżu i zależy nam, aby pokazać, ze miasto nie jest wcale takie drogie. Ruch turystyczny obecnie jest niższy niż byśmy chcieli, potrzebne jest wsparcie miasta w działaniach np. PR. Maciej Bejnarowicz po komisji mówił,  że nie jest przeciwny, ale oplata powinna być na niższym poziomie, każdy tą złotówkę liczy w dobie kryzysu, trzeba dać szanse turystom, aby wiedzieli że w Kołobrzegu nie jest najdrożej, w przeciwnym razie będziemy dalej miejscowością awangardową, kojarzoną z drożyzną. Radna Izabela Zielińska przyznała, że wpływ o 2,5 mln o którym wspominała skarbniczka jest znaczący, ale branży turystycznej trzeba pomóc. Nadchodzą podwyżki prądu, gazu, płacy minimalnej, wiec wpływa to na ceny usług całej branży. Musimy być atrakcyjni i wyróżniać się na tle kraju, tak aby turysta chciał tu przyjechać.

Przypomnijmy ze dzięki opłacie uzdrowiskowej turysta może skorzystać np z bezpłatnego molo, korzysta czystego powietrza i czystych plaż dodała na komisji Ewa Pełechata. O dalszych losach opłaty uzdrowiskowej zadecydują już w przyszłą środę radni na sesji.

Do tematu wrócimy.

foto archiwum tworzymydronem.pl

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama