Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

1 kwietnia 2023    |    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
1 kwietnia 2023    
    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy Kołobrzeg będzie pobierał najwyższą opłatę uzdrowiskową?

W czwartek odbyło się posiedzenie komisji Budżetowo - Gospodarczej. Dyskutowano na niej o projekcie uchwały, który ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta, odbędzie się ona 26 października. Projekt ten zakłada podniesienie opłaty uzdrowiskowej z dotychczasowych 4.80 zł w 2022 na 5.40 zł w roku przyszłym. Radni zaopiniowali projekt uchwały, ale nie wszyscy zgodzili się za podniesieniem tej opłaty.

Jak mówiono na komisji wpływy z opłaty uzdrowiskowej w 2023 roku mogą wynieść nawet 22.500.000 zł, czyli o  2.500.000 zł więcej niż w tym. Jak mówił po komisji Mariusz Ławro -  Nasze miasto jest odbierane jako jedno z najdroższych na wybrzeżu i zależy nam, aby pokazać, ze miasto nie jest wcale takie drogie. Ruch turystyczny obecnie jest niższy niż byśmy chcieli, potrzebne jest wsparcie miasta w działaniach np. PR. Maciej Bejnarowicz po komisji mówił,  że nie jest przeciwny, ale oplata powinna być na niższym poziomie, każdy tą złotówkę liczy w dobie kryzysu, trzeba dać szanse turystom, aby wiedzieli że w Kołobrzegu nie jest najdrożej, w przeciwnym razie będziemy dalej miejscowością awangardową, kojarzoną z drożyzną. Radna Izabela Zielińska przyznała, że wpływ o 2,5 mln o którym wspominała skarbniczka jest znaczący, ale branży turystycznej trzeba pomóc. Nadchodzą podwyżki prądu, gazu, płacy minimalnej, wiec wpływa to na ceny usług całej branży. Musimy być atrakcyjni i wyróżniać się na tle kraju, tak aby turysta chciał tu przyjechać.

Przypomnijmy ze dzięki opłacie uzdrowiskowej turysta może skorzystać np z bezpłatnego molo, korzysta czystego powietrza i czystych plaż dodała na komisji Ewa Pełechata. O dalszych losach opłaty uzdrowiskowej zadecydują już w przyszłą środę radni na sesji.

Do tematu wrócimy.

foto archiwum tworzymydronem.pl

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama