Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jechał pociąg, rogatki się nie zamknęły

Nasz czytelnik nadesłał nam film z przejazdu kolejowego na szlaku Kołobrzeg-Goleniów na ulicy Jasnej. Lokomotywa spalinowa prowadziła szynobus. Przed przejazdem kolejowym skład zatrzymywał się, pracownik kolei blokował ruch, a następnie pociąg przejeżdżał. Gdy wjeżdżał na przejazd, rogatki dopiero się zamykały. Zapytaliśmy o tę sytuację rzecznika PKP PLK, otrzymaliśmy odpowiedź : urządzenia na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Jasnej w Kołobrzegu (linia kolejowa nr 402) działają poprawnie i zapewniają całkowite bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, przy przestrzeganiu przepisów przez kierowców, rowerzystów i pieszych.

Do sytuacji,  doszło 14 września ok. godz. 16:30 na przejeździe kat. B, na którym urządzenia (sygnalizacja i rogatki) uruchamiane są automatycznie za pomocą czujników znajdujących się w torach, przez zbliżające się do skrzyżowania pociągi.

W ww. dniu doszło do awarii pociągu w pobliżu przejazdu – pociąg zatrzymał się w polu działania czujników, odpowiedzialnych za uruchamianie urządzeń. Do „ściągnięcia” składu dysponowano lokomotywę spalinową. W trakcie działań pracownicy kolejowi zadbali o bezpieczeństwo pojazdów drogowych w obrębie przejazdu, a następnie lokomotywa ciągnąca uszkodzony skład najechała na czujnik, uruchamiający sygnalizację i rogatki. Po przejeździe składu urządzenia zostały wyłączone.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama