Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

16 milionów może kosztować remont dachu na "Milenium"

Kilka dni temu odbyła się komisja Sportu i Turystyki, głównym tematem obrad było planowane przedsięwzięcie dotyczące przebudowy dachu Hali Milenium. Projekt budzi duże nadzieje wśród mieszkańców, a także przedstawicieli środowiska sportowego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i inwestycja zostanie wpisana do budżetu miasta, a także uda się pozyskać potrzebne dofinansowanie, prace rozpoczną się już w przyszłym roku.

Jacek Banasiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wyjaśnił, że inwestycja obejmuje nie tylko przebudowę dachu Hali Milenium, ale także termomodernizację całego obiektu. Plan zakłada wymianę elewacji oraz stolarki okiennej. Obie te projekty zostały już przygotowane, a kosztorys szacuje koszty na 16 milionów złotych. Miasto ma jednak zamiar ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w ramach specjalnego programu dedykowanego polskim uzdrowiskom, co może przynieść nawet 60 procent dofinansowania. Aktualnie miasto jest na etapie audytu, który jest niezbędny do złożenia wniosków o dofinansowanie.

Niezwykle istotne jest, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stara się przeprowadzić inwestycję jak najszybciej. W trakcie prac basen będzie musiał zostać wyłączony z działalności, co oznacza brak dochodów dla MOSiR przez ten okres. Warto zaznaczyć, że technologia, jaką planuje się zastosować podczas prac na dachu Hali Milenium, jest taka sama, jak ta, która odniosła sukces podczas remontu Hali Łuczniczej. To daje nadzieję na solidne i trwałe efekty modernizacji. Przypomnijmy, że remont dachu dotyczyć będzie dwóch budynków kompleksu Hali Milenium: budynku basenowego oraz tzw. łącznika.

W tej chwili miasto znajduje się na etapie projektowania budżetu na nadchodzący rok. Czy przebudowa dachu Hali Milenium zostanie uwzględniona w budżecie, okaże się już wkrótce. To inwestycja, która ma ogromne znaczenie dla rozwoju sportu i rekreacji w naszym mieście, zakończy się też pewien etap zalewania obiektu podczas opadów.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama