Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ratownicy SAR z Kołobrzegu przebyli 700 km aby uratować psa

Woj. Mazowieckie, miejscowość Kuligów nad Bugiem. Od kilku dni na wysepce przebywa pies. Zwierzę nie może się stamtąd wydostać, a straż pożarna odmówiła interwencji z powodu trudnych warunków. Dramatyczna sytuacja poruszyła internautów, którzy zaalarmowali odpowiednie służby. Sytuacja jest szczególnie trudna ze względu na warunki terenowe, które uniemożliwiają strażakom podjęcie skutecznej interwencji.

Internauci zaalarmowali służby po tym, jak w mediach społecznościowych pojawił się poruszający post, opisujący tragiczną sytuację zwierzęcia. Informacja ta dotarła też do ratowników Brzegowej Stacji Ratownictwa. Za zgodą dyrektora trzech ratowników Paweł Depta, Jacek Rzeszotarski oraz Maciej Deręgowski udali się w ponad 700 kilometrową trasę. I udało im się! Pies po drugim podejściu i  kilkunastominutowej akcji naszych ratowników znalazł się na rękach jednego z nich. Jak napisał Paweł w mediach społecznościowych piesek ma około 6 miesięcy, trafił już w dobre ręce.

W mocnych słowach akcję podsumował ją ratownik Paweł Depta: wstyd dla wszystkich służb, nie szanujemy ludzi, nie szanujemy zwierząt. Nagranie pochodzi z fb Pawła.

Poniżej jedno ze zdjęć mieszkanki Kuligowa, pani Marzenny Olechno. To dzięki niej udało nagłośnić się sprawę.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama