Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Złoty spacer seniora, dla niektórych to pierwsze takie wyjście od dawna

Stowarzyszenie Grupa Ratownicza “Paramedic” z początkiem marca zaproponowała akcję Złoty Spacer Seniora. Ta inicjatywa jest skierowana do osób w podeszłym wieku, które z uwagi na swoje dysfunkcje od wielu miesięcy, a nawet lat, nie wychodzą z domów. Celem projektu jest pomóc tym seniorom w wydostaniu się ze swoich domów. Jeśli schody stanowią dla nich barierę, członkowie z grupy “Paramedic” wykorzystają specjalnie przygotowane krzesełka lub wózki inwalidzkie.

Jak powiedział naszej redakcji koordynator Mateusz Giec, akcja cieszy się sporym powodzeniem, ze spaceru skorzystało już kilku seniorów oraz ich rodziny. Jeden z mieszkańców miasta zainteresował grupę samotnie mieszkającą osobę, gdy ratownicy udali się do jej miejsca zamieszkania, tam okazało się, że kobieta jest po amputacji nogi i z powodu barier architektonicznych jest uwięziona w domu. Największym jej problemem, był stary rozwalający się wózek inwalidzki. Stowarzyszeniu udało się w ciągu kilku dni załatwić nowy sprawny sprzęt.

Projekt rozpoczął się 1 marca i będzie trwał tak długo, jak długo będzie zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc. Każdy senior, który chce się umówić na taki spacer, może skontaktować się telefonicznie pod numerem 609-156-997.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama