Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bobry opanowują nie tylko Parsętę...

Coraz częściej piszemy o bobrach, gdyż ich zwiększona gwałtownie w ostatnich latach populacja opanowuje coraz to nowe tereny. Dzieje się tak dlatego, że te chronione zwierzęta nie mają wrogów naturalnych, a na bagiennych i podmokłych terenach powiatu kołobrzeskiego mają dobre warunki do rozwoju. Śladami tych zwierząt są nie tylko budowane żeremia i tamy. Tych jest coraz więcej. Spotkaliśmy je na przykład już w Budzistowie nad Parsętą. Pisaliśmy o tamach na rzece Stramniczce, a teraz czytelnik nadesłał nam zdjęcia z Malechowskiej Strugi w gminie Ustronie Morskie, gdzie wytworzyło się ogromne rozlewisko.

Jak zauważają czytelnicy, bobry żyją w naturalnym środowisku i je przekształcają na swoje potrzeby. Zauważyć należy, że to tylko część prawdy. Działając nad rzekami, bobry przekształcają krajobraz, ścinając drzewa. Widać to w okolicy Budzistowa, gdzie część młodych drzew została zniszczona. Bobry są również aktywne w innych częściach miasta. Na Kanale Drzewnym na wysokości urzędu gminy i targowiska są niezwykle aktywne i ścinają drzewa. Z kolei na kanale pomiędzy ul. Mazowiecką i Żurawia powstała tama, a wraz z nią rozlewisko. Na szczęście bobra już tam nie ma.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama