Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Od rana na nogi postawieni zostali strażacy z terenu Gminy Kołobrzeg. Na plaży pod Kołobrzegiem znaleziono odpady parafiny i rozpoczęto jej usuwanie.


Ostrzeżenie o zbliżającej się do Kołobrzegu fali odpadów parafiny pojawiło się już w piątek. W ubiegłym tygodniu czyszczono plaże na wschód od Świnoujścia, a silne wiatry pchały lekką parafinę właśnie w kierunku Kołobrzegu. Przypuszcza się, że substancja przypłynęła najprawdopodobniej z Niemiec. Niemieccy śledczy podejrzewają o zanieczyszczenie norweski tankowiec, który w ostatnim czasie przepływał w rejonie Meklemburgii - Pomorza Przedniego.
Rano na plaży po zachodniej stronie ujścia Parsęty pojawili się strażacy ochotnicy oraz pracownicy Urzędu Morskiego. Z workami przemierzali plażę i zbierali parafinę. Granulki tej substancji morze wyrzuciło na dystansie kilkunastu kilometrów. Nie jest ona szkodliwa dla ludzi, ale w sezonie letnim na pewno nie będzie atrakcją dla plażowiczów.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama