Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tamborski kołobrzeg

Ze starostą kołobrzeskim rozmawiamy dziś o drodze S6, ale także drogach powiatowych, tych w uzdrowisku. Zgodnie z planami miasta, ma być ograniczany ruch w strefie uzdrowiskowej, jednak jakiejkolwiek realizacji parkingów buforowych w Kołobrzegu nie widać. Miasto ma jeszcze rezerwy terenów, ale mówi się, że tam raczej będzie zabudowa mieszkaniowa. Zdaniem starosty, radni muszą wybrać, czy chcą czerpać dochody ze sprzedaży działek pod mieszkaniówkę, czy chronić uzdrowisko przed zanieczyszczeniami i hałasem. Mija 30 lat i niewiele w tej sprawie zrobiono, a istniejące tereny parkingowe, zwane buforowymi, powstały w latach 70-tych.

Tomasz Tamborski również krytycznie patrzy na poczynania miasta w temacie Mirocic. Przypomina, że Zarząd Powiatu zaopiniował projekt planu zagospodarowania dla Mirocic pozytywnie, ale z uwagami. Powiat nic do tej pory nie wiedział o zarzutach RDOŚ czy negatywnej opinii Ministerstwa Zdrowia. Starosta zastanawia się, czy teraz nie ma możliwości zmiany stanowiska Zarządu Powiatu, wobec poważnych wątpliwości, które powstały wokół projektu planu.

Ze starostą rozmawiamy także o sytuacji w szpitalu, nie tylko o odłożonym konkursie na dyrektora tej placówki, ale również w związku z problemami z żywieniem i zarzutami kierowanymi pod adresem szpitala. Tomasz Tamborski poinformował, że w tych kwestiach zwołał za tydzień posiedzenie Rady Społecznej Szpitala. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama