Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Powiat podpisał umowę na maszt w centrum miasta [wideo]

Jest umowa z operatorem, który na dachu Starostwa Powiatowego postawi konstrukcję z nadajnikami. Powinno to zlikwidować dziurę w łączności w centrum Kołobrzegu, jaka powstała w wyniku likwidacji trzech masztów, w tym jednego, który znajdował się na galerii "Hosso". Jak mówi Tomasz Tamborski, procedury starano się skrócić, jak tylko można, w tym umowę zawarto na 3 lata, ale z możliwością przedłużenia (umowy do 3 lat może podpisywać Zarząd Powiatu, bez zgody Rady Powiatu Kołobrzeskiego). Dzięki tej procedurze, jak mówi starosta, w przyszłym sezonie nie będzie problemów z dzwonieniem z centrum czy płaceniem w ogródku gastronomicznym przy ratuszu.

Ze starostą rozmawialiśmy także o budżecie powiatu na 2023 rok. Według Tamborskiego, powiat ma komfortową sytuację, której nie mają inne samorządy, gdyż dysponuje środkami ze sprzedaży ośrodka "Gryf". Będą one przeznaczane na zadania, do których powiat otrzymuje dofinansowanie, dzięki czemu, będzie można zrobić więcej inwestycji. Starostę pytaliśmy także o ekspertyzę w sprawie drzew na ulicy Zdrojowej. Według Tomasza Tamborskiego, sytuacja się unormowała, bo nie będzie zgody na wycinkę, ale też miasto zamierza podjąć działania, zmierzające do zastosowania się do wskazań ekspertów. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama