Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

30 listopada 2022    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2022    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

rck 11 listopad koncert

11.11.2021  godz. 17.00, sala widowiskowa RCK
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
„Orła Żołnierskim Szlakiem”
Poznański Kwintet Akordeonowy

W ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu proponuje koncert zatytułowany „Orła Żołnierskim Szlakiem”, w programie którego obok pieśni patriotycznych będzie okazja do wysłuchania poezji oraz fragmentów tekstów o tematyce historycznej. Koncert, który wykona Poznański Kwintet Akordeonowy, odbędzie się w sali widowiskowej RCK o godz. 17.00. Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona - bezpłatne wejściówki będą do odebrania bezpośrednio przed wejściem na salę w dniu koncertu.

Poznański Kwintet Akordeonowy jest jednym z niewielu tego typu zespołów istniejących na świecie. Powstał z inicjatywy Profesora Henryka Krzemińskiego, wykładowcy klasy akordeonu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.  Początkowo wraz z profesorem kwintet współtworzyli jego studenci, a następnie absolwenci klasy akordeonu poznańskiej uczelni, a dziś wykładowcy oraz nauczyciele  wszystkich  poziomów  szkolnictwa  artystycznego  w  Polsce. Zespół prowadzi działalność artystyczną już przeszło trzydzieści lat. W okresie tym Poznański Kwintet Akordeonowy wykonał setki koncertów zarówno w kraju, jak również na estradach Europy, m. in.: Danii, Szwecji, Niemiec, Belgii, Holandii, Francji. Kwintet dokonał wielu nagrań radiowych oraz telewizyjnych w Polsce, Szwecji oraz Francji.

 W maju 1990 roku
POZNAŃSKI KWINTET AKORDEONOWY
został  laureatem  GRAND PRIX
Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu

Wysoki poziom wykonawczy muzyków Kwintetu oraz znakomita jakość instrumentów sprawiają, że prezentowane interpretacje różnorodnych stylów muzycznych są niezwykle interesujące. Artyści grają na instrumentach koncertowych renomowanych włoskich firm: BORSINI, GIULIETTI, PIGINI oraz ZERO SETTE. Instrumenty te podobne są tylko zewnętrznie do akordeonów tradycyjnych, w odróżnieniu od których posiadają ogromne możliwości brzmieniowe. Ich skale dźwiękowe oraz dyspozycje regestrowe pozwalają nie tylko na wykonywanie muzyki napisanej oryginalnie na akordeon, lecz również na dokonywanie wiernych tekstowo transkrypcji utworów                     z minionych epok. Poznański Kwintet Akordeonowy posiada bogaty oraz zróżnicowany repertuar,                   na który składają się transkrypcje wielkich dzieł dawnych mistrzów, muzyka współczesna, opracowania muzyki popularnej i rozrywkowej oraz oryginalne utwory napisane specjalnie na akordeon lub kwintet akordeonowy. Twórcami większości opracowań utworów są prof. Henryk Krzemiński oraz obecni muzycy zespołu.

Wszyscy muzycy Kwintetu są absolwentami klasy akordeonu Profesora Henryka Krzemińskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

(więcej informacji na stronie www.pka.artfun.pl)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama