Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, pomoc dla marcelka, robuń20 grudnia (wtorek) w Gimnazjum nr 3 in. Zjednoczonej Europy, przeprowadzona zostanie akcja charytatywna „Dziewczynka z zapałkami".


W tym roku zbieramy pieniądze na rehabilitację 3 letniego Marcelka Mackiewicza z Robunia, który od urodzenia zmaga się z chorobą genetyczną i wadami rozwojowymi. Chłopiec ma tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej z ubytkiem, niedoczynność tarczycy, zapalenie barwnikowe siatkówki, dystrofię barwnikową siatkówki, obniżone napięcie mięśniowe. Cierpi na światłowstręt. W związku z tym dziecko wymaga intensywnej opieki i rehabilitacji, której nie są w stanie sfinansować rodzice chłopca. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to 4,8 tys. złotych.

Dlatego postanowiliśmy pomóc rodzicom chłopca i ramach akcji Dziewczynka z zapałkami w naszej szkole zostaną zorganizowane liczne przedsięwzięcia, które mamy nadzieję pozwolą nam zebrać jak najwięcej pieniędzy. Od samego rana na parterze, w holu szkoły, sprzedawać będziemy prace plastyczne i fotografie wykonane przez naszych gimnazjalistów, a także ciasta, upieczone przez naszych uczniów i ich rodziców. Przez cały dzień będziemy również malować twarze, wykonywać tatuaże z henny i zaplatać kolorowe warkoczyki, a to wszystko za symboliczną opłatą.

O godzinie 12.30 rozpocznie się koncert charytatywny, podczas którego  wystąpią: Nastazja Bloch, Klaudia Buczniewska, zespół taneczny VSDS, zespół Rippers i gość specjalny- zwycięzca ostatniej edycji MAM TALENT- Kacper Sikora.

Agata Kaczmarek

 

informacje kołobrzeg, pomoc dla marcelka, robuń

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama