Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

26 września 2023    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2023    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

wojowie kołobrzeg

I Festiwal Średniowieczny w Budzistowie dobiegł końca. Imprezę realizowała gmina Kołobrzeg we współpracy z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Słowiańska wioska, pokazy wojów, rzemiosło słowiańskie i wiele innych atrakcji, towarzyszyło wszystkim tym, którzy przez dwa dni pojawili się w dawnym grodzie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale także zyskała sympatię mieszkańców Budzistowa. Dziś, można było zobaczyć m.in. walki wojów. Obrońcy Kołobrzegu przegrali. Zwyciężyli wojowie Bolesława, którzy w 1103 roku złupili podkołobrzeskie podgrodzia, których bogactwo zaspokoiło ich potrzeby an tyle, że samego grodu już nie zdobywali, jak podaje kronikarz Gall Anonim.reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama