Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

biblioteka kołobrzeg

Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu, dzięki zniesieniom obostrzeń ograniczających działalność instytucji kultury, proponuje czytelnikom dostęp do swoich zbiorów.

Książka na telefon to program Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu adresowany do mieszkańców Kołobrzegu, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek, stopień niepełnosprawności nie mają innej możliwości wypożyczania książek.

Zamawianie książek
Bibliotekarz przyjmuje zgłoszenie od osób chcących wypożyczyć książkę telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 15.00, nr tel. 94-352-27-78. Książki dostarczane będą do domów raz w tygodniu we wtorek przez pracowników Biblioteki.

Regulamin usługi bibliotecznej Książka na telefon
§1 Prawo korzystania
1.Z usługi „Książka na telefon” mogą korzystać mieszkańcy Kołobrzegu, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają innej możliwości wypożyczenia książek.
2.Usługa dostawy i odbioru książek jest bezpłatna.
3.Książki można zamawiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej telefonicznie94-352-27-78, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 15.00.
4.Zamówione książki będą dostarczane do domów Czytelników przez pracownika Biblioteki raz w tygodniu we wtorek w godz. od 10.00 do 13.00.
5.Istnieje możliwość zapisu do Biblioteki osoby niewychodzącej z domu.
6.Należy  wypełnić  zobowiązanie   dostarczone   przez   bibliotekarza. Przy   zapisie Czytelnik obligatoryjnie  podpisuje  „Kartę  zapisu”  jako  potwierdzenie  poprawności  wprowadzonych danych osobowych i adresowych.
7.Podanie danych osobowych i adresowych określonych w karcie zapisu jest dobrowolne, jednakże niezbędne do zarejestrowania w bibliotece i wydania karty bibliotecznej.
8.Przy kolejnej wizycie bibliotekarz dostarczy kartę biblioteczną wraz z zamówionymi książkami.
9.Prawo korzystania ze zbiorów Biblioteki nabywa się z chwilą otrzymania karty bibliotecznej.
10.Wydanie pierwszej karty jest bezpłatne.
11.Za wydanie duplikatu karty utraconej lub zniszczonej pobierana jest opłata w wysokości 8 zł.
12.MBP nie ponosi odpowiedzialności za posługiwanie się kartą biblioteczną przez osoby trzecie do czasu zgłoszenia jej utraty przez właściciela.
13.Czytelnik zobowiązany jest do informowania Biblioteki o każdorazowej zmianie adresu oraz innych danych zawartych w karcie zapisu.
14.Z usługi „Książka na telefon” nie mogą korzystać Czytelnicy, u których w domu panuje choroba zakaźna.

§ 2 Wypożyczanie zbiorów bibliotecznych
1.Czytelnik jednorazowo może wypożyczyć do 5woluminów (beletrystyka, literatura popularno-naukowa) w tym dużym drukiem lub 5 tytułów książki mówionej.
2.Usługa obejmuje pomoc Czytelnikowi w doborze odpowiedniej literatury.
3.Usługa nie obejmuje wypożyczeń książek z księgozbioru podręcznego i czasopism.
4.Czytelnik może wypożyczyć materiały biblioteczne na okres 1 miesiąca –z możliwością przedłużenia terminu zwrotu książki.
5.Książki poczytne wypożyczane są na czas 2 tygodni. Okresu wypożyczeń nie przedłuża się.
6.Termin zwrotu wypożyczonych książek może zostać przesunięty tylko wówczas, gdy nie ma na nie zapotrzebowania ze strony innych Czytelników.
7.Czytelnik może rezerwować książki aktualnie wypożyczone przez innych Czytelników.

§3 Poszanowanie i zabezpieczenie zbiorów
1.Czytelnik powinien starannie obchodzić się z wypożyczonymi materiałami bibliotecznymi. Wszelkie zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.
2.Za szkody wynikające z zagubienia, uszkodzenia lub zniszczenia książki odpowiada Czytelnik.
3.Wysokość odszkodowania ustalają pracownicy Biblioteki, w zależności od aktualnej wartości rynkowej i stopnia jej uszkodzenia.
4.Za wpłaty z tytułu zagubienia lub uszkodzenia książki Czytelnik otrzymuje pokwitowanie.
5.Czytelnik może, za zgodą pracownika Biblioteki, dostarczyć zamiast zagubionej lub zniszczonej –inną książkę, jednak nie mniejszej wartości i przydatną dla Biblioteki.

§ 4 Postanowienia końcowe
1.Czytelnik nie stosujący się do przepisów niniejszego Regulaminu może być czasowo, a szczególnych przypadkach na stałe, pozbawiony prawa korzystania z usługi „Książka na telefon”.
2.Decyzje w tej sprawie podejmują pracownicy Biblioteki odpowiadający za prowadzenie usługi.
3.Czytelnikowi przysługuje prawo odwołania się od tej decyzji do Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu.
4.Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 1 listopada 2015 roku.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama