Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gitara na muzyczny finał w katedrze

Kolejna edycja wakacyjnego festiwalu "Muzyka w Katedrze" dobiegła końca. Podczas koncertu finałowego wystąpiła Orkiestra Świętego Marcina z solistą Łukaszem Kuropaczewskim, który jest jednym z najbardziej cenionych polskich muzyków gitary i Aleksandrem Dębiczem, nagradzanym pianistą i kompozytorem polskiej muzyki filmowej oraz teatralnej. Program przygotowany został specjalnie na tę okazję. Artyści wykonali utwory z repertuaru Antonio Vivaldiego (Koncert na gitarę i smyczki D-dur ), a także wybitnych współczesnych kompozytorów: Mikołaja Góreckiego („Arioso e Furioso” na gitarę i orkiestrę smyczkową) i Aleksandra Dębicza („Pasa Catedral” – utwór napisany specjalnie z okazji festiwalu kołobrzeskiego w 2019 roku). Orkiestra św. Marcina powstała 5 lat temu z inicjatywy dyrygenta Piotra Deptucha oraz Przemysława Kieliszewskiego, dyrektora Teatru Muzycznego w Poznaniu, jednocześnie dyrektora kołobrzeskiego festiwalu. Jej nazwa nawiązuje do poznańskiego kościoła p.w. św. Marcina oraz nazwy głównej ulicy stolicy Wielkopolski, przy której powstaje nowa siedziba teatru. reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama