Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

To ma być bardzo imprezowa majówka [wideo]

W Regionalnym Centrum Kultury zaprezentowano dziś bogaty program kołobrzeskiej majówki. Co będzie czekać na mieszkańców i turystów? Wieczorne koncerty na letniej scenie RCK. Przygotowano też pikniki rodzinne, oraz festyny. Codziennie będzie działo się coś innego. 1 maja czeka na wszystkich Europejski Piknik Rodzinny - impreza odbędzie się przy Adebarze. 3 maja Piknik Trzecio Majowy - imprezę poprowadzą Klauni Kulki.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
W dniach 1-3 maja na scenie plenerowej RCK przy ul. Solnej 1 wystąpią:
1.05 – Marek Kościkiewicz z zespołem. Koncert pt. „Statki na niebie”.
2.05 – Domansky
3.05 – Łona x Konieczny x Krupa
Wstęp wolny.
Koncerty rozpoczynać się będą o g. 19.00.

Marek Kościkiewicz z zespołem
Marek Kościkiewicz, twórca zespołu De Mono i autor jego największych przebojów, obchodzi 35-lecie pracy artystycznej. To idealna okazja, by zaprosić słuchaczy na cykl koncertów pod tytułem „Statki na niebie”.
Muzyk, kompozytor, autor tekstów i wokalista wykona swoje największe przeboje, wśród nich „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną”, „Kamień i aksamit”, „Dwa proste słowa”, „Tylko błękit” i „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Nie zabraknie też specjalnie przygotowanych z tej okazji utworów premierowych. Artyście na scenie będzie towarzyszyć grono znakomitych muzyków. Koncerty Marka Kościkiewicza to energia, niesamowity koncert z publicznością i piosenki, które porywają publiczność.

Domansky
Domansky to nieco łagodniejszy projekt muzyczny Sylwestra Domańskiego, dotychczas związanego z warszawskim zespołem Fabryka. W składzie nowego zespołu znaleźli się głównie muzycy kojarzeni z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół zawiązał się w 2022 roku po nagraniu solowego albumu „Amore” przez Sylwestra. „Domansky” wykonuje utwory z pogranicza rocka alternatywnego i muzyki elektronicznej. W repertuarze zespołu znajduje się między innymi kilka utworów do poezji gdyńskiego poety – Krzysztofa Cezarego Buszmana, a także kilka własnych wersji znanych polskich utworów.
Grupę tworzą:
Sylwester SLY Domański – wokal
Sebastian Chilewski – perkusja
Błażej Kucman – gitara basowa
Olaf Szczełuszczenko – gitara
Łukasz Jakubowicz – instrumenty klawiszowe

Łona x Konieczny x Krupa
Łona x Konieczny x Krupa to kooperacja szczecińskiego rapera z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą – muzykami ze składu Siema Ziemia.
Ich debiutancki materiał „TAXI” opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty: w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.
Początek projektu sięga 2020 roku i festiwalu sztuk społecznych OFF Opera. Wówczas Łona razem z Zuzą Głowacką przeprowadzili serię wywiadów z poznańskimi taksówkarzami i taksówkarkami. Rozmowy te – czasami powierzchowne, czasem głębokie – stały się punktem wyjścia dla konceptualnego albumu, który ukazał się jesienią 2023 roku.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama